Як зробити бетонну садову доріжку своїми руками / Коло хати
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Як зробити бетонну садову доріжку своїми руками


Якщо користуватись найбільш розповсюдженою технологією заливання стежинок, які пролягають на вашій садовій ділянці, можна виготовити різні по міцності споруди, термін придатності яких буде складати не менше трьох років, але з допомогою додаткових матеріалів його можна продовжити і до шести років. Красивіше виглядають доріжки зроблені за допомогою різних форм, з яких найбільш розповсюдженою є форма «замковий камінь».

Обравши місце для доріжки викопують траншею 65 сантиметрів завширшки (під форму «замковий камінь», глибиною 6-10 сантиметрів. Після того землю трамбують та засипають шутер та пісок шаром у 4-8 сантиметра. Якщо не виконувати траншею, то на землю підсипають до п’яти сантиметрів піску та вирівнюють поверхню, після чого пісок поливають водою. Далі можна укласти на пісок шматки плівки для збереження вологи, але це – не обов’язково. Далі настає час встановлювати форму, але перед тим її треба змастити відпрацьованим машинним маслом або олією, для того, щоб її потім було легко знімати. Одного змазування Одного змазування вистачить. Трішки вдавивши, встановіть форму на початок доріжки.

sad_dor1.jpg (99.72 Kb)

Після цих підготовчих дій настає час робити цементний розчин. Для цього цеберко цементу марки 500 змішують з трьома цеберками піску, а для щільності туди ж можна додати ще й шутеру. Для виготовлення кольорових доріжок додають фарбник у кількості 3% від маси цементу.

Підвищити стійкість доріжки до вологи, зробити її міцнішою, гнучкою, еластичною можна, додавши у воду пластификатору для фундаменту. Якщо ці характеристики вас не сильно хвилюють, то пластифікатор можна і не додавати.

В суміш поступово (разом з перемішуванням) додається вода і розчин доводиться до консистенції густої сметани, тобто не має бути занадто рідким.

sad_dor2.jpg (56.22 Kb). . . . . .

Тепер можна безпосередньо приступати до виготовлення садової доріжки, для чого розчин або бетон викладають у форми. Заповнювати їх слід рівномірно, особливо звертаючи увагу на краї – та не має залишатися повітря.

Правилом, кельмою або звичайною рейкою з верхньої частини форми прибирають зайвий розчин та вирівнюють поверхню плити. Після того чекають хвилин 30-40 та обережно витягають форму, тримаючи її по діагоналі за кути, не припускаючи її перекосу.

sad_dor3.jpg (55.43 Kb)

Знявши форму її переставляють далі. Завершивши будівництво доріжки її накривають плівкою або іншим захистом від тварин. Вже через добу можна обережно ходити по доріжці. Через два-три тижні, коли розчин повністю затвердіє, шви та краї слід засипати піском, шлаком або ґрунтом, причому у ґрунт можна додати насіння трави. Після того доріжка вважається готовою та по ній можна ходити без будь-яких обмежень.

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

Щоб швидше виготовити доріжку слід використовувати не одну форму, а одразу декілька. Для довшого користування не забувайте додатково використовувати шутер та сітку (арматуру, дріт), яку кладуть на пісок під форми, а вже після того заливають розчином.

sad_dor4.jpg (.52 Kb). . . . .

Ті ж рекомендації корисні і для виготовлення майданчика для автомобіля.

sad_dor5.jpg (68.58 Kb)


Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Вироби з дерева для кухні

05 Jun 2023 ,fersht2
Вироби з дерева для кухні є практичними на к...

Сувеніри з дерева

05 Jun 2023 ,fersht2
Чудовою ідеєю для подарунка друзям чи рідним...

Декор в кімнату

31 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете прості та стильні і...

Підсвічник своїми руками

26 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї, як зробити пі...

Садовий декор з дерева

24 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для садового ...

Декор для саду

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете цікаві ідеї декору ...
up