Вибір ділянки під забудову / Ідеї для дому
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Вибір ділянки під забудову


vibir_dil0.jpg (54.29 Kb)

Вибір ділянки для майбутнього будинку не менш відповідальний етап, ніж проектування та будівництво. Будинок – це не тільки затрати, це ще й споруда підвищеної небезпеки. І на обидві фактори впливає правильний вибір ділянки під забудову. Наприклад, на малюнку 1.1 показаний будинок у дачному виселку, в якому підведені всі комунікації, але й романтика безлюдного острова, який для відпочинку саме те - зовсім відсутня. На малюнку 1.2 мальовничий вид з вікна затьмарюється невиправдано високою вартістю комунікацій та відсутністю інфраструктуру. Тому треба ретельно вивчити як присутність лісу, річки чи ставка на ділянці, так і особливості рельєфу місцевості, і віддаленість інфрастуктури, бо ці фактори можуть суттєво збільшити кошторис будівництва або навіть зробити його зовсім неможливим.

Фахівці вважають, що мінімальна площа земельної ділянки для будівництва котеджу площею 120-150 м2, це вісім соток, 160-250 м2 – десять-п’ятнадцять соток. Якщо ділянка меншої площі, там можна возвести лише будівлю для сезонного перебування. Можливо збудувати котедж і на стандартних шести сотках, але тоді важко буде дотримати баланс між житловою та зеленою зонами. В таблиці наведені оптимальні розміри ділянок.

vibir_dil2_1.jpg (50.98 Kb)

Не менш важливою є й форма ділянки. Оптимальним вважається прямокутник з відношенням сторін 1:1,5. Найменш зручними є витягнені вузькі ділянки, та ті, які відрізняються неправильними формами. Це пов’язано також із тим, що по Правилах відстань від паркану до будинку повинно складати мінімум три метри, а між дерев’яними будівлями на сусідніх ділянках – не менше п’ятнадцяти метрів. Оглядаючи ділянку обов’язково приділіть час на спілкування зі своїми потенційними сусідами, щоб довідатись, які недоліки має саме ця ділянка.

vibir_dil3.jpg (47.25 Kb)

Майбутні витрати на будівництво, без сумнівів, залежать від особливостей рельєфу. Це накладає і свої обмеження на вибір проекту будинку. Характеристикою рельєфу є уклін поверхні, котрий розраховують як співвідношення різниць висот двох пунктів на поверхні до горизонтальної відстані між ними. Оптимальними для забудови є ділянки з мінімальним ухилом (до 3%) у південний бік, оскільки південні схили отримують більше тепла. Можливості вибору проекту на прив’язки його до місцевості на такій ділянці майже необмежені. Це єдиний можливий варіант для возведення будинку за типовим проектом.

vibir_dil4.jpg (52.53 Kb) . . . .

На ділянках з ухилом (малюнок 1.4) виникають додаткові складнощі в проектуванні та будівництві, в тому числі на фундамент, цокольного поверху та т. ін. На ділянці з малим ухилом можна збудувати будинок як на рівній за допомогою підсипання ґрунту, хоча це потребує додаткових витрат на земляні роботи. На ділянках з ухилами вище середнього будівництво можливе лише за індивідуальним проектом, це теж додаткові витрати, але саме тут, на складному рельєфі, можливо будівництво саме будинку з індивідуальним обличчям, використовуючи неповторний ландшафт, перетворивши недоліки крутого схилу у переваги. Оскільки схили, спрямовані на південь, отримують більше тепла, при правильному проектуванні та будівництві це може дати суттєву економію електроенергії.

vibir_dil5.jpg (54.12 Kb)

Але і навпаки – розташування будинку на крутому північному схилі – це серйозний недолік, враховуючи сезонні підтоплення та високий рівень ґрунтових вод, поганий стан доріг та під’їздів, недосяжність інфраструктури. На гарній ділянці не тільки економічніше вести будівництво, але й приємніше жити.

vibir_dil6.jpg (42.42 Kb)

. . . . .

vibir_dil7.jpg (64.02 Kb)

Треба також знати особливості сезонних коливань регіону – температуру, вологість, рівень ґрунтових вод, глибину промерзання, а особливо висоту снігового покриття та вітрове навантаження.

vibir_dil8.jpg (.73 Kb) . . . . .

Ці дані необхідні, наприклад, для розрахунку крокв та покрівлі, при чому при розрахунку міцності крокв треба врахувати і масу матеріалу покрівлі. Снігове навантаження береться до уваги ще й при визначенні сумарного навантаження на фундамент.

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

У кошторис майбутнього будівництва слід обов’язково внести і геодезичні роботи, по результатах яких будуть вирішенні питання дренажу, облаштування криниць, каналізації, та й буде дана відповідь на головне питання – чи можливо принципі будівництво запланованого вами палацу на обраній ділянці.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Вироби з дерева для кухні

05 Jun 2023 ,fersht2
Вироби з дерева для кухні є практичними на к...

Сувеніри з дерева

05 Jun 2023 ,fersht2
Чудовою ідеєю для подарунка друзям чи рідним...

Декор в кімнату

31 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете прості та стильні і...

Підсвічник своїми руками

26 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї, як зробити пі...

Садовий декор з дерева

24 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для садового ...

Декор для саду

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете цікаві ідеї декору ...
up