Альтанка з грилем для будь-якої погоди

By: Євген

altgril0

Щоб збудувати таку альтанку, треба спочатку обрати рівну без горбів та ямок місцинку. Але однаково, обраний майданчик слід ще раз ретельно вирівняти з використанням піску, який треба укласти шаром у десять-п’ятнадцять сантиметрів та втрамбувати. Далі на пісок укладають бетонну плитку. На підготовленому таким чином майданчику розташовують вісім блоків з бетону, розміром 25х25 см, які слугуватимуть опорою для такої ж кількості дерев’яних стовпчиків-колон, висотою близько двох метрів та діаметром до п’ятнадцяти сантиметрів. Стовпи монтують на балки основи, які спираються на блоки з бетону. Гідроізоляція робиться з двох-трьох шарів руберойду, який укладають між деревом та бетонним блоком.

altgril1

Для кріплення на балках стовпів можна використати сталеві скоби, але не виключаються варіанти з металевих перфорованих пластин, профілів, шипів.

Перед монтажем та закріпленням стовпів слід прорізати у них пази, які потрібні для монтажу стін з колод. Пази роблять з двох боків стовпів по всій висоті.

. . . . . . . .

Наступним етапом будівництва є облаштування стін та становлення віконних рам. Перед цим кінці кожної колоди обробляють сокирою або цируляркою, щоб кожна колода входила до пазу, який зроблений у стовпі.

altgril3

Вікна встановлюють на висоті 1-1,2 метри від рівня підлоги. Тут також можуть згодитися пази, які використовувались при встановленні стін-колод.

На завершальному етапі облаштування стін укладають кілька колод над вікнами для забезпечення стійкості та додаткової жорсткості зовнішніх стін, потім на них встановлюють перекриття даху, яке складається з похилих балок.

Опорна частина даху це вісім основних та вісім додаткових балок, які в комплексі являють собою надійну конструкцію покрівлі. Основні та додаткові балки закріпляють на гребні саморізами та сталевим кільцем.

altgril4

Другі кінці балок спираються на верхні частини стовпів та стіни з колод. Щоб надійно закріпити балки, на стінах та стовпах роблять спеціальні вирізи.

Далі на балках встановлюють дошки решетування. Покрівлю можна зробити з ондуліну, м’якої або металочерепиці, але в цьому випадку дистанції між дошками можна зробити тридцять-сорок сантиметрів.

. . . . . . . .

Підлогу альтанки складають з дошок тридцять міліметрів завтовшки, що спираються на прогонні балки. Підлогу, у випадку необхідності роблять утепленою, а в якості утеплювача можна використати мінеральну вату з товщиною шару 25 – 30 см, яку вкладають на чорну підлогу.

altgril2

По кругу слід обладнати лави з комфортними спинками, а в центрі розташувати стіл з грилем.

Для пожежної безпеки стіл роблять з металу. Стояки, металеві труби, опорні деталі стола – металеві кутки, лицьову поверхню можна викласти з керамічної плитки, для якої краще обрати темно-синій або темно-коричневий колір.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Чаша жарівні – квадратна або кругла. Нижня її частина використовується для дров або вугілля, а верхні металеві прути – опора для барбекю або шампурів з заготівлею смачних страв.

Така альтанка неодмінно прикрасить вашу ділянку.

altgril5