Адекватне балансування – економія на системі опалення / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Адекватне балансування – економія на системі опалення


Хоча для економії витрат на опалення багато власників будинків встановлюють реґульовні системи опалення, нерідко суттєвої економії вони отримати не можуть. Це явна ознака некоректної робити системи. Тобто – розподілення потоку теплоносія далекий від оптимального, паливні витрати в котлі лишаються підвищеними, а помпа споживає підвищену кількість електричної енергії. Щоб насправді відчутно зменшити витрати, треба налагодити, або, «збалансувати» систему опалення.

Трішки історії

Колись (це було в Данії) інженери запропонували варіант оптимізації опалення, при якому одна труба, яка послідовно йшла крізь всі радіатори, була замінена на дві труби, які підходили до кожної батареї – «подачу» та «обратку». По першій подавався носій тепла, по другій видалялася відпрацьована рідина. Це дозволило регулювати подачу теплоносія до батареї незалежно та гнучко регулюючи обігрівання приміщень.

Крім економії тепла це дало можливість робити радіатори меншого розміру. На вартості монтажу, при чому, це майже не відбилося, але можливість вставити труби меншого діаметру, мала втрата тиску за рахунок розподілу теплоносія у кожній гілці, використання циркуляційної помпи меншої потужності, дало суттєву економію.

balanopa1.jpg (64.87 Kb)

Але, щоб мати зиск з усіх переваг двотрубної системи, включно гнучкого налаштування температурного режиму у кожній кімнаті, знадобиться гідравлічне балансування. Це дозволить створити оптимальний мікроклімат у всіх приміщеннях та зменшити витрати на паливо на 7 – 20%.

Що треба знати про балансування систем опалення

Складність балансування полягає в тому, що у багатьох випадках користувач – аматор-балансувальник, мало знає щось про закони гідравліки, з яких виходить, що збільшення прохідного перерізу балансувального вентиля одного радіатора приводить до зменшення розходу на другому радіаторі. Саме тут і треба ловити баланс.

В незбалансованій системі опалення, щоб обігріти всі кімнати будинку, циркуляційній помпі треба працювати із збільшеним навантаженням, від чого вона швидше зношується, а інколи з’являється і шум у трубах. В таких випадках вже не можна говорити ані про комфорт, ані про економію.

Тому небажано налагоджувати систему опалення самостійно, адже вірогідність помилок занадто велика. Розповсюджена, наприклад, помилка – обирання котлів та помп з необґрунтованим запасом внаслідок необлікованої теплоємності кімнат. Таких хиб у роботі фахівці і намагаються уникнути.

balanopa2.jpg (67.01 Kb)

Монтаж та налагодження опалення, навіть при наявності проекту, має здійснюватися з урахуванням всіх особливостей конкретного будинку або помешкання, адже особливостей цих багато і не всі вони могли бути враховані в проекті. Якщо методики розрахунку не враховують конкретних особливостей житла, обов’язково з’являться відхилення потрібної температури від проектних значень. В результаті система буде функціонувати некоректно.

«Екстренна» система балансування, якою користуються досвідчені фахівці, передбачають використання електронного термометра, який на будь-якій поверхні вимірює температуру. З його допомогою налагоджують на виході всіх опалювальних приладів однакову температуру, користуючись балансувальними клапанами. В середньому балансування потребує одного робочого дня та двох робітників.

Штучний інтелект - це адекватне балансування

Баланс, який, здавалось, був досягнений, але на початку опалювального сезону, може бути порушений у сильні морози, коли виявиться, що кімнати мають різний теплозахист.

Виправити цей недолік можуть виправити спеціальні комп’ютерні програми розрахунку систем опалення, які враховують майже всі фактори і тому в стані з великою точністю визначити розхід теплоносія, який саме потребується. Залишається лише виставити положення клапанів балансування, які рекомендовані. Але тут вже треба мати спеціальні клапани з градуюванням, а також вміння користуватися розрахунковими програмами.

Але, з розвитком бездротового зв’язку та переходом на смартфони замість кнопкових телефонів, комп’ютерний метод став достатньо простим – тут вже не треба ніякої особливої підготовки.

balanopa4.jpg (43.71 Kb)

Приклад першої системи концерну GRUNDFOS – циркуляційна помпа ALPHA3, яка має модуль зв’язку ALPHA reader та додаток GRUNDFOS GO balance для «розумних» телефонів та планшетних комп’ютерів. Тепер балансування можна здійснити з високою точністю і самостійно. Вся процедура для будинку у 200 м2 займає близько години у декілька етапів.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Спочатку монтують нову помпу з модулем зв’язку. Далі запускають програмне забезпечення та піклуються, щоб телефон та помпа «знайшли» одне одного. Далі, покроково по інструкції вводять потрібні значення у програму і регулюють балансувальний клапан до збігу реального розходу з розрахунковим.

balanopa3.jpg (42.54 Kb)

Добре налагоджена таким чином система дозволяє заощадити до 20% палива (вугілля, газ, дрова). Та й самі насоси такого типу характерні низьким енергоспоживанням – майже на 87% вони економічніші звичайних помп.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up