Архітектурні тенденції. Радіальні будівлі / Конструкції
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Архітектурні тенденції. Радіальні будівлі


radbud0.jpg (75. Kb)

Сучасні приватні будинки з радіальним плануванням архітектори створили, коли стали потрапляти у вузькі вимоги, які виставляли замовники.

Нестандартне планування дозволяє насолоджуватися краєвидами практично з кожного вікна, навіть при обмеженій кількості приємних пейзажів.

Але інколи орієнтація вікон лише на один бік стає необхідністю, а не просто примхою замовника. В умовах щільної забудови приватного сектора, особливо в міських межах, таке планування може бути єдиним можливим варіантом. Радіальний будинок дозволяє досягнути бажаного результату та при тому забезпечити весь простір натуральним світлом.

radbud1.jpg (42.55 Kb)

Особливість таких будівель в тому, що стіни всіх приміщень ніби виходять з однієї точки, створюючи радіуси кола, і в результаті маємо своєрідні сегменти. Основна частина вікон розташована саме на зовнішньому боці цих сегментів, виявляючи тим самим найбільш виграшний вид. Та частина будинку, з якої розповсюджується перспектива може зовсім не мати вікон. Проте там можна вигідно розташувати господарські або технічні приміщення, санвузли. Сегменти можуть відрізнятися за довжиною та шириною, та при необхідності стіни радіуси можуть бути зі зламами – щоб створити ніші та створилася можливість зручніше розбивати простір на зони.

radbud2.jpg (41.85 Kb)

Радіальні будинки такого типу дозволяють не лише забезпечити бажаний вид з вікон усіх житлових приміщень, але й уникнути зайвих втрат тепла. Для цього при планування слід зважити на сторони горизонту, адже, якщо більша частина вікон буде виходити на схід, приміщення будуть прогріватися за рахунок сонячного випромінювання інтенсивніше. То того ж при обранні орієнтації будівля не треба забувати і про розу вітрів. Сторона, яку більш за всіх обдувають вітри може бути зовсім без вікон.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Фасад будинку при цьому не обов’язково повинен мати форму кола. Навпаки, будівля може бути звичної форми або мати багато архітектурних доповнень. Це дуже практичне рішення, а не примха дизайнера. Внутрішній простір, підпорядкований перспективі, ні в якому разі не обмежує розташування меблів, необхідних для комфортного життя. Таким чином, додаткова територія, яка була одержана за рахунок виступів, може стати конче необхідною з практичної точки зору.

Ще одним варіантом радіального будинку є конструкція з відходженням стін-радіусів з центру будівлі. Це зручно, коли конструкція має складну геометричну форму, у якій нема можливості організувати повноцінні кімнати.

radbudvidc1.jpg (62.1 Kb)

Такий будинок не зобов’язаний мати форму круга, він може не мати і натяку на таку фігуру. Це знов-таки, актуально для щільної забудови, якої багато у будь-якому передмісті. П’ять, шість а то й більша кількість стін, які необхідні, щоб обійти проблемний ландшафт або будівлі, що стоять на ділянці – все це можливо при радіальному плануванні від центру.

radbudvidc2.jpg (43.85 Kb)

Дизайнери-архітектори пропонують розташувати, наприклад, в центрі – кімнату для теплих розмов за столом, а інші сегменти використовувати як звичайні житлові кімнати. Якщо всередині розташувати пічку або камін, можна буде рівномірно прогріти всі приміщення сегменти, чого важко досягнути при традиційному плануванні з коридорами, прохідними кімнатам та переходами.

radbudvidc3.jpg (63.73 Kb)


Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Простір під сходами - функціон...

08 Mar 2023 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up