Архітектурні тенденції. Радіальні будівлі / Конструкції
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Архітектурні тенденції. Радіальні будівлі


radbud0.jpg (75. Kb)

Сучасні приватні будинки з радіальним плануванням архітектори створили, коли стали потрапляти у вузькі вимоги, які виставляли замовники.

Нестандартне планування дозволяє насолоджуватися краєвидами практично з кожного вікна, навіть при обмеженій кількості приємних пейзажів.

Але інколи орієнтація вікон лише на один бік стає необхідністю, а не просто примхою замовника. В умовах щільної забудови приватного сектора, особливо в міських межах, таке планування може бути єдиним можливим варіантом. Радіальний будинок дозволяє досягнути бажаного результату та при тому забезпечити весь простір натуральним світлом.

radbud1.jpg (42.55 Kb)

Особливість таких будівель в тому, що стіни всіх приміщень ніби виходять з однієї точки, створюючи радіуси кола, і в результаті маємо своєрідні сегменти. Основна частина вікон розташована саме на зовнішньому боці цих сегментів, виявляючи тим самим найбільш виграшний вид. Та частина будинку, з якої розповсюджується перспектива може зовсім не мати вікон. Проте там можна вигідно розташувати господарські або технічні приміщення, санвузли. Сегменти можуть відрізнятися за довжиною та шириною, та при необхідності стіни радіуси можуть бути зі зламами – щоб створити ніші та створилася можливість зручніше розбивати простір на зони.

radbud2.jpg (41.85 Kb)

Радіальні будинки такого типу дозволяють не лише забезпечити бажаний вид з вікон усіх житлових приміщень, але й уникнути зайвих втрат тепла. Для цього при планування слід зважити на сторони горизонту, адже, якщо більша частина вікон буде виходити на схід, приміщення будуть прогріватися за рахунок сонячного випромінювання інтенсивніше. То того ж при обранні орієнтації будівля не треба забувати і про розу вітрів. Сторона, яку більш за всіх обдувають вітри може бути зовсім без вікон.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Фасад будинку при цьому не обов’язково повинен мати форму кола. Навпаки, будівля може бути звичної форми або мати багато архітектурних доповнень. Це дуже практичне рішення, а не примха дизайнера. Внутрішній простір, підпорядкований перспективі, ні в якому разі не обмежує розташування меблів, необхідних для комфортного життя. Таким чином, додаткова територія, яка була одержана за рахунок виступів, може стати конче необхідною з практичної точки зору.

Ще одним варіантом радіального будинку є конструкція з відходженням стін-радіусів з центру будівлі. Це зручно, коли конструкція має складну геометричну форму, у якій нема можливості організувати повноцінні кімнати.

radbudvidc1.jpg (62.1 Kb)

Такий будинок не зобов’язаний мати форму круга, він може не мати і натяку на таку фігуру. Це знов-таки, актуально для щільної забудови, якої багато у будь-якому передмісті. П’ять, шість а то й більша кількість стін, які необхідні, щоб обійти проблемний ландшафт або будівлі, що стоять на ділянці – все це можливо при радіальному плануванні від центру.

radbudvidc2.jpg (43.85 Kb)

Дизайнери-архітектори пропонують розташувати, наприклад, в центрі – кімнату для теплих розмов за столом, а інші сегменти використовувати як звичайні житлові кімнати. Якщо всередині розташувати пічку або камін, можна буде рівномірно прогріти всі приміщення сегменти, чого важко досягнути при традиційному плануванні з коридорами, прохідними кімнатам та переходами.

radbudvidc3.jpg (63.73 Kb)


Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Офіс у мансарді. 25 прикладів ...

30 Jun 2021 ,orest
У вас вийде облаштувати робоче місце у мансар...

Пеноблок для строительства: ос...

30 Jun 2021 ,fersht
Строительство — это очень длительный, сложный...

Тераса, прибудована до будинку...

06 May 2021 ,orest
Тераса - місце де захочете побачитись з друзя...

Як зробити світильники для вла...

05 May 2021 ,orest
Світлий сад чи подвір'я мрія кожної господині...

Шпалери для спальні, 50+ ідей ...

05 May 2021 ,orest
Від біло шовкових до великих яскравих фото шп...

Біла кухня в світлих тонах 50 ...

30 Apr 2021 ,orest
Світлі кухні завжди в моді, показуємо на фото...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up