Архітектурні тенденції. Аеродім / Ідеї для дому
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Архітектурні тенденції. Аеродім


yapbud0.jpg (111.97 Kb)

Словосполучення «архітектура та аеродім» може викликати футуристичні асоціації, щось таке біле та чорне, лаконічне та обтічне. До аеродомів тут немає ніякого відношення, але ці властивості дійсно притаманні аеродизайну в архітектурі та інтер’єрі.

Аеродизайн передбачає легкі конструкції з одного або декількох прямокутних модулів з великими панорамними вікнами, розташованими таким чином, щоб при їх відкритті житловий простів ставав частиною ландшафту, а будівля наповнювалась повітрям.

yapbud1.jpg (89.29 Kb)

Аеродім, це своєрідна втеча від світу офісів у світ природи. Зустріти аеродім можна не лише серед лісових краєвидів, але й у місті, і на околиці. Архітектори, розробники цієї течії, вважають, що у таких домах можна не лише добре відпочивати, але й плідно працювати. Споруда може бути як кафе, так і офісом. Аеродома непогано уписуються практично в будь-яку архітектурну групу, хоча й виглядають не зовсім звично, більше спадаючи на житло прибульців з космосу.

Ідея створення аеродому належить архітекторам-дизайнерам з Японії, тому тут головує мінімалізм, який межує з аскетизмом, притаманним японській культурі. Навіть в інтер’єрі, який є невід’ємною частиною цієї технології будівництва, головують прості форми, натуральні кольори, які не суперечать основному завданню аеродому: вони не відволікають від пейзажу, що оточує будинок, а лише є лаконічним обрамуванням для нього.

yapbud2.jpg (105.69 Kb)

Великі панорамні вікна на всю стіну з’явились не випадково. По-перше, вони покращують огляд, впускаючи у невеличку будівлю природний простір. Во-друге, відчинивши їх, можна прибрати хоч і незначне, але все ж таки існуюче відчуття відмежування від оточуючого світу. Така система вікон – данина японському традиційному дизайну, якому притаманні розсувні перегородки у ролі дверей.

Сама конструкція – це каркас із деревини, що, зазвичай, обшивають фанерою. Тут відсутня якісна теплоізоляція.

yapbud3.jpg (108.86 Kb)

У аеродомі каркас нерідко стає предметом інтер’єру, наприклад, основою для полиць. Якщо виникає потреба у збільшенні житлового простору, можна змонтувати декілька модулів або встановити високий модуль, щоб облаштувати другий жилий ярус. Технологія дозволяє споруджувати двох- або навіть й трьох поверхові конструкції, а також змінювати простір, розширюючи його при потребі. Житлові аеромодулі можуть бути виготовлені на виробництві, або складені безпосередньо на місці.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Такі конструкції аеродому передбачають присутність стояків, на яких піднімається будівля. Вони потрібні для укорінення житлового модулю у будь який, навіть складний ландшафт без його змін.

yapbud4.jpg (82.17 Kb)

Для зведення такого будинку не треба рівняти майданчик для фундаменту, та й сам фундамент не потрібен. Кількість стояків залежить від довжини конструкції. Єдиним обмеженням для цієї технології є ширина модуля, яка не повинна перевищувати шести метрів. В умовах міста, якщо дім встановлений на рівній поверхні, стояки дозволяють використовувати місце під модулем, наприклад, для паркування авто. Такий будинок можна звести й біля водомища та не боятися при цьому підтоплення.

Важливою особливістю аеродомів є екологічність, адже збудовані вони з натуральних матеріалів і не потребують складних та руйнуючих ландшафт земляних робіт.

yapbud5.jpg (64.51 Kb)

Задум розробників цієї технології будівництва – це не просто злиття з природою, але й продовження життя за рахунок цієї єдності. Не дивлячись на чітко налагоджену технологію будівництва, к всьому різнобарв’ї архітектурних новин, можна зустріти аероваріанти і звичайних будинків. Так, наприклад, після реконструкції будинок може одержати приставку «аеро» завдяки легкій прибудові, яка була додана до загальної конструкції. Хоч вона має великі панорамні вікна, але спирається не на стояки, а на ґрунт.

yapbud6.jpg (68. Kb)

В наших умовах, взагалі не так просто уявити собі життя у такій будівлі внаслідок наявності тонких стін у конструкції, панорамних вікон, відсутності цоколю. Але конструкцію можна адаптувати, наприклад утеплити стіни та підлогу, встановити склопакети, хоча це суттєво обважнить модуль. Не треба забувати і про снігові навантаження. Таким чином перед реалізацію подібного проекту слід ще раз перевірити розрахунки. Така конструкція призводить до суттєвих втрат тепла з боку підлоги.

yapbud7.jpg (122.09 Kb)

Якщо ця ідея подобається можна нею скористатися. При всіх адаптаційних змінах – ідея лишається тією ж – зведення житла дуже швидко за допомогою готових модулів. Вони можуть бути виготовлені на виробництві або складені вже на місці будівництва. Але в наших умовах від стояків, мабуть, прийдеться відмовитись. Для нашого клімату фундамент є необхідним елементом.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up