Робимо просторі антресолі

By: Євген

antresol0

У невеличких квартирах суттєвим методом збільшення площі є будування антресолей. Але тут теж важливо правильно розробити проект конструкції, щоб вона візуально не придушувала приміщення. Якщо її пофарбувати у колір стелі, це полегшить сприйняття усього інтер’єру.

Обираємо місце для антресолі

Антресоль, це поличка під стелею. Зазвичай антресолі встановлюють на кухні, в коридорі, ванній кімнаті або туалеті, при цьому головною вимогою є – вона не повинна зменшувати висоти стелі. Крім того, слід піклуватися про те, щоб вона уписалася в інтер’єр кімнати. Якщо її зробити власноруч, можна не лише заощадити грошей, але й позбавитись від проблеми загромадження приміщення речами, якими ви користуєтесь вкрай рідко.

antresol1

Для виконання робіт вам знадобляться досить прості інструменти та трохи часу.

Щоб антресоль гармонійно виглядала у коридорі слід розташувати її в зручному місці. Вважається, що ідеальним місцем є простір над дверима.

Основні етапи створення стаціонарної антресолі

 • Визначитись з розмірами та матеріалом майбутньої надбудови

 • Скласти креслення, розрахувати довжину та ширину мебельних щитів та розташувати їх таким чином, щоб залишилася мінімальна кількість відходів. Врахувати, що всередині будуть розташовані полиці, а по краях – металеві кутки для зміцнення конструкції.

 • antresol8
 • Відповідно кресленню позначити на матеріалі окремі деталі та вирізати їх лобзиком або пилкою.

 • Кожний окремий елемент фасаду обробляють фрезерним верстатом. Особливу увагу слід приділити дверцятам.

 • Виготовити внутрішні полиці з ДСП або гіпсокартону. Їх товщина має бути достатньою, щоб витримати вагу речей.

 • Всі деталі конструкції з’єднати саморізами. На задній панелі закріпити металеві кріплення для підвішування антресолі.

antresol2

Найчастіше антресолі розташовують на вхідними дверима, адже цей простір під стелею майже ніколи не використовується. Щоб компактно розташувати приналежності, що рідко використовуються, можна зробити об’ємну антресоль на кухні. Цей виріб дозволить звільнити більше вільного місця, позбавить кімнату від зайвих речей.

antresol3

Найкраще місце для розташування антресолі – вузький та довгий коридор, передпокій або вітальня. Не хвилюйтесь, що кімната зменшиться у висоту, адже поличка займе лише незначну частину стіни, але при тому вона змінить планування, зробить його більш цікавим.

Дверцята виробу можуть бути розсувними або двостулковими. Декором може бути самоклейна плівка, шпон або фарбоване покриття. Дверцята, як головний дизайнерський елемент антресолі можна замовити у майстерні.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Кріплення антресолей

Існують два найбільш підходящих метода надійного кріплення антресолі.

 • Використання дерев’яних брусків. Для цього використовують бруски з отворами, які просвердлені через кожні 25 см. Необхідно використовувати будівельний рівень що намалювати на стіні ідеальну горизонтальну лінію. До неї прикладають дерев’яні елементи та роблять позначки в кожному отворі. Дрилем свердлять отвори глибиною 60 мм та встановлюють пластикові дюбеля. Тоді рейка буде надійно закріплена саморізами. Цей метод кріплення є оптимальним для встановлення антресолі між двома стінами.

 • Використання металевого профілю. Для цього різновиду робіт знадобиться профіль для стелі ПН 28х27 мм, який закріпляють по периметру нижньої частини виробу. Поперечини роблять з профілю ПП 60х27. Нижню частина такого каркасу обов’язково обшивають гіпсокартоном, а згори роблять настил з міцного листа фанери. Конструкція має бути достатньо жорсткою, щоб витримати вагу антресолі з речам та не зігнутися.

antresol4

Розсувні дверцята

Такі дверцята є компактними та зручними.

 • Пластиковий профіль з пазами розрізають на дві частини по ширині антресолі.

 • Перфоратором закріпляють профілі на стелі щільно один до одного

 • Дверцята для конструкції вирізають з ДСП. Кожний елемент ретельно обробляють на фрезерному верстаті. Далі їх можна декорувати відповідно до вашого смаку. Для зручності прикріпляють ручки

 • Готові елементи ставлять в пази профілю, закріпляючи по контуру пластиковою рамкою, так, щоб надійно сховати сторонні деталі. Розсувні двері мають легко відчинятися

antresol5

Двійчасті (двостулкові) дверцята

Двостулкові дверцята краще робити з шпонованого МДФ або ДСП. Пластик для цього використовують не так часто. Вирізають елементи потрібного розміру та обробляють їх грубим шмерґелевим папером. Лицьовий бік декорують за своїм смаком.

antresol6

Для кріплення двостулкових дверцят використовують рояльні петлі. Спочатку їх прикріпляють до стулок, а потім до корпусу антресолі. Не забувають постійно використовувати рівень, щоб дверцята не були перекошені. З зовнішнього боку закріпляють ручки. З внтрішнього боку можна закріпити магнітний фіксатор.

antresol7