Натуральне дерево є екологічним матеріалом, багато хто з фахівців вважають його найкращим матеріалом для будівництва. На відміну від більшості сучасних будівельних матеріалів, дерево має корисні для здоров’я властивості а ще приємний природний запах. Дерев’яні будинки, зроблені в Україні, які будують з циліндрованих колод високої якості мають природну терморегуляцію. Вони сучасні та престижні, мають оригінальні конструкції, їх роблять на всі випадки життя: для постійного проживання, для відпочинку за містом, як дачі. В них комфортно та прохолодно літом, тепло та затишно в морозну зиму.
Багато хто відмовляється від будівництва дерев’яного житла. Цьому виною багата кількість міфів та домислів. Якщо розвіяти хоча б частину цих забобонів, кількість людей – симпатиків екологічного житла – значно збільшиться.
Наприклад:
Будівництво дерев’яного дому обходиться дешевше
На жаль, це не так. Щоб стати господарем екологічно чистого будинку, треба потратити суму, яку можна порівняти з вартістю квартири, розташованої у престижній частині міста, або цегляного котеджу за містом. Тому таке будівництво не можна назвати дешевим.
Але трішки заощадити все ж можна. В першу чергу це стосується внутрішнього оздоблення стін, адже оциліндрована колода, так само, як і клеєний брус, виглядають вельми естетично в інтер’єрі та створюють теплу та затишну атмосферу. Зменшити витрати можна також за допомогою обрання більш дешевого фундаменту, адже дерево – досить легкий матеріал, тож для нього не потрібен важкий та міцний фундамент, який потрібен для будування цегляних будинків.
Невелика вага сировини дозволяє заощадити і на використанні підйомного обладнання. Тому вираховувати суму витрат на зведення дерев’яного будинку слід комплексно – деякі матеріали будуть коштувати дорого, а на деяких можна заощадити.
В дерев’яному будинку не можна жити взимку
Це ствердження не витримує ніякої критики. Варто згадати дерев’яні будинки в Карпатах, в Норвегії та інших північних країнах. Ця хибна думка виникла у міських мешканців, які виїжджають на дачі лише влітку, тож їм не треба утеплювати та укріпляти стіни своїх будівель. Дійсно, жити в таких будиночках взимку неможливо, але не варто забувати: такі будівлі – це не повноцінні дерев’яні будинки. Насправді, сучасний дерев’яний будинок – це капітальна будівля, яке потребує не менш серйозного підходу, ніж цегляні або бетонні будинки. При будівництві пред’являються досить жорсткі вимоги до тепло- та шумоізоляції. Для забезпечення відповідності цим нормам при будівництві приділяється багато уваги утепленню вікон та дверей, а також прокладанню необхідних комунікацій. Для будівництва зараз використовують брус та оциліндровані колоди, що укупі з сучасними каркасними технологіями зведення буде гарантувати міцність та довговічність будівлі. Тут ще важно правильно обрати будівельну компанію, і тоді можна отримати теплий затишний та комфортний будинок, який буде стояти не один десяток років.