Лазерний рівень: моделі ADA CUBE 2-360

By: Євген

_riven000

Цей рівень має два лазерних випромінювачі, що випромінюють промені на 360°.

_riven2

Після увімкнення цього приладу оператор отримує дві яскравих лінії по периметру приміщення по горизонталі та вертикалі. Прилад має функцію економії заряду батарейок для роботи в приміщенні або на вулиці, при якій зменшується яскравість лазерних променів, функцію відключення однієї з ліній, при якій можливо додатково економити батарейки, коли робота двох ліній не потрібна, та функцію блокування самовирівнювання, при якій оператор має змогу самому визначати кут проєціювання лазерних ліній.

Прилад працює від трьох простих батарейок типу АА. Не рекомендують встановлювати акумулятори, адже вони мають меншу напругу (1,2 В), що впливає на зменшення яскрависті лазерних променів.

_riven3

Рівень ADA CUBE 2-360 випускають у чотирьох модифікаціях: basic, home, professional, ultimate edition, які відрізняються комплектацією. Якщо вже є штатив для фотоапарату, краще обрати варіант home, оскільки на цьому можна суттєво заощадити. На відміну від найпростішої версії home укомплектований червоними окулярами, які дають можливість краще бачити лазерний промінь при яскравому світлі, зручним магнітним кронштейном та захисним кейсом.

_riven4

Лазерний рівень ADA CUBE 2-360 має форму куба, що дозволяє встановлювати прилад близько до стін, стелі та підлоги. Для більш точних вимірювань з центру приміщення можна використовувати лазерні нівеліри, оснащені поворотною основою з можливістю плавного повороту приладу мікрометричним гвинтом. У більш дорогих моделей є функція проєціювання точки виска та електронним компенсатором на сервоповідній, що дозволяють швидше вирівнювати лінії проєціювання.

Є прилади, які в стані працювати на вулиці при наявності додаткових приймачів.

Дуже зручно за допомогою таких приладів розмічати наливну підлогу та цементну стіжку. Досить включити прилад на будь якій висоті від підлоги, знайти найнижчу точку, а від неї відраховувати рівень будівництва підлоги просто на стінах. Разом з лазерним далекоміром нівелір дозволить швидко розмітити майбутні стіни та перекриття в умовах вільного планування. Монтаж багет натяжної стелі з цим приладом – теж є чистим задоволенням. Досить закріпити металевий профіль прямо на стелі, встановити та відрегулювати по висоті лазерний рівень за допомогою магнітного кронштейну.

_riven0

Витрачати гроші на такий прилад треба в першу чергу фахівцям з наливних підлог, натяжних стель, тинькування стін, встановленню перекриттів та аматорам-ентузіастам. В інших подібних моделях важко знайти таку ж потужність лазерного променю та якість виготовлення, тож вони швидше виходять з ладу при інтенсивній експлуатації, а лазерні лінії гірше видно при природному освітленні. В залежності від модифікації та комплектації вартість таких приладів 4000-12000 грн.