Дитячий спортивний майданчик на дачі. Поради архітектора

By: Євген

sportmaidan0

Відпочинок на дачі, – це не лише гойдання на гойдалці, але й активні фізичні вправи. Саме тому на заміських ділянках і влаштовують дитячі спортивні майданчики.

Дітям неабияк подобаються всі ці рукоходи, турніки, бруси ті інше спортивне знаряддя.

sportmaidan1

Спортивно-ігровий комплекс може бути і компактним, і більш масштабним ( > 10-12 м2).

В залежності від площі комплексу для фізичних вправ та ігор, майданчик може складатися з кількох елементів або з однієї універсальної конструкції.

Краще за все розташувати майданчик на південному заході ділянки, тут досить світла, але в спеку він буде у затінку. Найменш вдалим є північний напрямок.

Якщо є необхідність, додаткову тінь можна створити за допомогою навісу.

Якщо діти будуть проводити деякий час на майданчику і в темну пору доби, треба підвести додаткове освітлення.

sportmaidan2

Найбільш простим та бюджетним рішенням є влаштування піщаної основи під майданчик. Але бетонна основа більш надійна та тривала. Основу вкривають гумовими плитами або модульним пластиковим покриттям для покращання комфорту та підсилення безпеки для дітей. На цьому етапі не можна допускати порушень технології, щоб потім не повертатись до ремонту покриття.

На ділянці намічають план спортивного комплексу та роблять креслення, на якому розмічають всі основні фрагменти. Після цього починають будівництво майданчика.

Всі матеріали, що використовуються, не повинні мати після складання гострих кутів, від яких можуть з’явитися травми. Всі поверхні мають бути відчищені від бугорів та нерівностей. В несучих конструкціях мають бути відсутні сучки, бо при навантаженні вони можуть зламатися.

sportmaidan3

Вертикальні опори вирізають переважно з брусу 100х1500 мм, але це ще залежить від конструкції. Приблизний спектр конструкцій позначений на малюнках. Поверхні обробляють на шліфмашинках або шмерґелевою шкуркою, після чого вкривають антисептичним розчином.

При встановленні стояків слід забезпечити їх жорстке з’єднання між собою, що дозволить витримати як горизонтальні, так і вертикальні навантаження. З готових опор складають каркас потрібної форми, а для з’єднань використовують залізні кутки та шурупи по дереву діаметром 8 мм.

sportmaidan4

Монтаж комплексу починають з встановлення опорних стояків перерізом 100×150 мм. Щоб забезпечити стійкість та безпеку на стояки надягають металеві «башмаки» які, в свою чергу, прикріпляють до металевих пластин. Вони вже і прикріпляються а до бетонної основи майданчика. Каркас обов’язково має бути виставлений за допомогою рівня.

Сходинки для драбин, в тому числі і канатних, можна зробити з держаків для лопат.

sportmaidan5

На каркас можна підвішувати канат та кільця.

Комплекс в подальшому можна доповнювати новими елементами.

Для фарбування краще використовувати яскраві акрилові фарби, вони не мають запаху, довговічні та швидко сохнуть.