Щоб дістати з високої полиці якісь речі треба ставати на стіл або прикладати драбину, це незручно. Вийти з цього положення допоможе універсальний табурет, на якому можна сидіти і використовувати як драбину.
Такий універсальний драбину-табурет можна виготовити з сосни, та вкрити прозорим лаком, який підкреслить теплоту деревини. Чорні бічні накладки з фанери будуть додатковими елементами жорсткості.
У цього зграбного універсального табурета є міцні та стійкі сходинки, які висуваються, як шухляди. З їх допомогою легко дістатися важкодоступних місць у шафах на кухні. Крім того, на табуреті зручно сидіти за кухонним столом.
На малюнку вказані конструкція та схема складання такого табурета. Крім двох бічних підсилюючих накладок з фанери, всі деталі вирізані з соснових клеєних заготівок.
Ніжки табурета розташовані під кутом 10 градусів до вертикалі, це важливо для забезпечення безпеки користування цим пристосуванням. Для спрощення конструкції всі з’єднання за виключенням двох виконані впритул на клею та шурупах. Середні ніжки з’єднані шпонками або шипами.
Підготувавши всі деталі, табурет складають насухо, скріплюючи деталі лише шурупами. Припасувавши деталі табурета та відрегулювавши механізм висування щаблів його можна склеїти та остаточно закріпити шурупами.
Додатково знадобляться комплект напрямних для шухляд довжиною 310 мм (2 шт.), «бісквіти» 24х60 мм (4 шт.), шурупи, клей.
Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками
Основний табурет
Складання насухо без клею та припасування хоча й збільшують час, що потрібний для виготовлення табурету, проте дозволяє одержати міцний виріб та досягти того, щоб щаблі легко висувалися.
Складання починають, тимчасово з’єднуючи великі ніжки з вузькими верхніми планками на шурупах. Отвори під шурупи свердлять та зенкують заздалегідь. При остаточному складанні шурупи маскують дерев’яними корками. Верхню та нижню царги закріпляють шурупами довжиною 50 мм. У верхнього щабля ребра закругляють та також закріпляють його шурупами.
Механізм висування з’єднує висувні щаблі з табуретом. Міцність забезпечують бічні накладки та верхні царги під кришкою табурету. Розташування «рейок» в пазах забезпечує правильне регулювання щаблів у висунутому положенні.
. . . .
Висувні щаблі
У повністю висунутому положенні ребра всіх трьох щаблів мають знаходитися на одній лінії, нахил якої визначається встановленням напрямних. Регулюють положення напрямних при суміщенні та тимчасовому скріпленні двох складених фрагментів – основного табурету та висувних щаблів.
Досягнувши чіткої дії висувного механізму та зафіксувавши положення напрямних , табурет розкладають для наступного остаточного складання на клею. Шурупи кріплення маскують дерев’яними корками. Готовий виріб вкривають декількома шарами прозорого лаку.