Оздоблюємо інтер’єр камінням

By: Євген

intkam0

Природне каміння

intkam01
  1. Піщаник. Гірська порода з кварцового піску. Може мати жовтий, жовто-сірий, білий, зелений або червоний відтінок. Легко обробляється
  2. Вапняк. Тверда порода органічного походження. Має світло-жовтий, сірий, золотистий, рудий відтінки. У домашніх умовах не обробляється
  3. Мармур. Дуже зручний, але дорогий матеріал. Особливо популярним є композит з мармурової кришти. Можна використовувати у якості окремих вставок.
  4. Сланець. Красиве каміння з вкрапленнями слюди. Досить міцний, але недешевий.

Штучне каміння

intkam02
  1. Матеріал на основі бетону. Найбільш розповсюджений вид штучного каміння. Складається з цементу, піску, керамічної кришти та інших наповнювачів
  2. Акрилове декоративне каміння. Міцний, легкий та водостійкий матеріал. Не усотує багнюку, добре миється. Жароміцний. Має широку гаму кольорів
  3. Штучний кварц. Довговічний матеріал. Морозостійкий, на сонці не блякне на сонці. Простий у використанні, легко ріжеться.
  4. Гіпсове облицювальне каміння. Має невелику вагу, просте у монтажі. Зовні подібне до піщаника. Легко виготовляється у домашніх умовах.

Оптимальним варіантом можна вважати недорогий штучний матеріал (гіпс, бетон) з включенням в дизайнерське рішення невеличких елементів з натурального каменю.

Варіанти оформлення інтер’єру камінням

    intkam03
  1. Окантування дверних прорізів Опорядження поверхонь збоку від дверного прорізу та над ним, а також одного з кутів.
  2. Опорядження каміну є обов’язковою операцією, якщо цей нагрівальний прилад є у домі.
  3. Оформлення ніш. Декоративні заглиблення у стінах ефектно підкреслює кам’яна кладка.
  4. Оздоблення спальної кімнати. Класичний варіант – оформлення стіни над ліжком.
  5. intkam04
  6. Оформлення TV-зони. Облаштування стіни, біля якої стоїть телевізор та інша відео- аудіотехніка.
  7. Колонни. Чудовий фрагмент дизайну для інтер’єру.
  8. Зона кухні. Часткове оздоблення стін камінням створить незвичайний ефект вінтажної брутальності

Технологія укладання каміння

Підготовка поверхні

Спочатку видаляють залишки фарби або шпалер. Вирівнюють поверхні, користуючись рівнем. Валиком наносять ґрунтовку на водяно-акриловій основі. При необхідності розмічують поверхню та виставляють маяки.

intkam05

Приготування клею

Для опорядження приміщення камінням можна використовувати цілий ряд речовин: Knauf Fleisen, Unis Plus, Ceresit Cm11, Litokol LitoPlus. Суху суміш засипають у цеберко з водою у пропорції: 1 кг речовини на 0,20-0,24 л води. Міксером перемішують до однорідної консистенції. Після невеличкої перерви (5-10 хв.) – перемішують ще раз. Приготовлену суміш можна використовувати на протязі трьох годин.

Укладання

Клей наносять на основу гладкою кельмою, потім акуратно вирівнюють його зубчастим шпателем. Далі вкривають тонким шаром розчину сам матеріал. Притискають плитку до стіни та підрівнюють гумовим молотком. Для формування шва використовують пластикові хрестики, які знімають одразу, як клей висохне.

Заключний етап

Залишки клею, що виступають, слід видалити. За допомогою пістолета шви заповнюють затирачкою. Якщо камінь натуральний, всю поверхню обробляють вологозахисною ґрунтовкою.

УВАГА! Якщо каміння більше 15 мм завтовшки – одразу заклеювати ним всю стіну не можна. Укладають по чотири ряди і кожен раз чекають, доки суміш схопиться. Інакше – виникає ризик обвалення внаслідок великої маси матеріалу.

intkam00

Інструменти для оздоблювальних робіт

Для проведення оздоблювальних робіт з камінням знадобиться болгарка для різання матеріалу, рулетка (краще лазерна) довжиною не менше 10 м, рівень (теж краще лазерний), Малярний пензель для змочування поверхні стін, гладкий та зубчастий шпателі для нанесення клею, гумовий молоток для вирівнювання каміння на стіні, цеберко та міксер для розмішування клею, висок для встановлення маяків, монтажний пістолет для затирання швів та валик.