У заміських «маєтках» місце для миття авто зазвичай знаходиться там, де стоянка. Машина привозить із собою не лише дорожній пил, але й частки оливи, сажі, гуми та реагентів, змиваючи які хазяїн авто «удобрює» ґрунт своєї ділянки.
Щоб уникнути суттєвого забруднення ґрунту та ґрунтових вод, можна обладнати місце для миття металевою конструкцією, яка легко складається, для збирання, очищення та відведення забрудненої води.
Ця вельми корисна споруда дозволить мити авто не перетворюючи ґрунт у болото, та не забруднюючи трав’яне покриття.
Конструкція складається з подвійного металевого піддону з металевими гратами та системою злиття води, спеціальних пластикових штор для уловлювання води, ємності для її збирання, очищення та відведення.
Всі металеві поверхні захищають багатошаровим антикорозійним покриттям.
На першому етапі робіт обирають та готують місце для миття та прилеглу територію. Розмічають та розділяють майданчик на зони, враховуючи положення на ньому коліс автомобіля.
Далі викопують подовжні канави глибиною у двадцять сантиметрів для встановлення з ухилом в один бік двох піддонів, в які буде стікати брудна вода. Їх довжина – п’ять метрів, а відстань між ними залежить від колії та складає приблизно 2,3 метри.
На наступному етапі майданчик вирівнюють та засипають рінням на товщину у десять сантиметрів.
Далі монтують напрямні, виконані з металевих прямокутних профілів. Завершують монтаж встановленням грат-панелей, які складаються з комірок, обведених металевою рамою. Ці панелі вкладають на бортики коробів-піддонів.
Відведення брудної води здійснюється по трубах, які ведуть у окрему ємність, розділену на дві частини. В першій брудна вода фільтрується, а в другій розташована помпа, яка відкачує фільтровану воду у канаву або струмок.
Додатковим захистом трави від бризок є спеціальні штори. Їх укладають вздовж та по торцях піддонів.
Ухил тут направлений в бік ґратчастої конструкції піддонів. Матеріалом для штор може бути армована плівка з поліетилену або жорсткі плитку великого формату.