Маленькі хитрощі 2 – корисні поради домашньому теслі, кулінару, електрику

By: Євген

htrdva0

Столярні секрети

Меблі з магазину не завжди на 100% можуть нас задовольнити, особливо в тісних багатоповерхівках. Та й коштують вони чимало.

Здавалося б нескладно, витримуючи саме потрібні розміри, виготовити дитячий столик, простий кухонний стіл, або підставку під парасольки або телевізор. Але є проблема, адже столярні вироби, зазвичай складають за допомогою шипів.

htrdva1

Малюнок 1. Зробити точно такий отвір та шип без професійного інструменту досить складно, але вихід – є. Скласти виріб можна на круглих шипах – нагелях.

Малюнок 2. На А зображено загальний вид, Б – переріз з’єднання.

Складання значно спрощується. Просто фіксують деталі, що з’єднують та свердлять отвори під нагелі – це не складно при наявності електродрилю. Щоб надійніше зафіксувати деталі у перший просвердлений отвір вставляють нагель, після чого свердлять ті, що залишились. Для склеювання використовують клей ПВА, хоча міцніше з епоксидною смолою. Коли клей повністю затвердіє, зайві фрагменти акуратно обрізають.

Заготувати нагелі також нескладно. З урізка дошки вирубають потрібні палички та надають їм потрібної циліндричної форми з невеликим припуском. Далі нагель калібрують, тобто пробивають киянкою крізь гайку.

htrdva2

Малюнок 3. Все зайве зрізується наріззю, в результаті маємо шип ідеальної форми. Довідка: гайка з наріззю М12 дозволяє одержати нагель діаметром у десять міліметрів.

Практика свідчить, що подібне з’єднання (особливо, за участі епоксидної смоли) є достатньо міцним. Міцність навіть збільшується за рахунок того, що в деревині, як в неоднорідному матеріалі, кожний отвір, зроблений ручним електродрилем, буде направлений в просторі трішки інакше, індивідуально.

Зручний діставач

Якщо виникає бажання поласувати плодами домашнього консервування, може виникнути невеличка проблема. Не так просто дістати з днища банки особливо делікатний помідорчик. Але ця проблема вирішується, якщо зробити простий діставач. Пристрій дійсно простий – це видно на фото.

htrdva3

Для цього, мабуть не треба брати дюралеву виделку та ложку, адже їх неможливо зігнути. Звісно, такий інструмент з неіржавки виглядав би досить розкішно. Але свердлити у цьому матеріалі отвори складно навіть при присутності електродрилю. Простіше за все та досить швидко це можна зробити з алюмінієвих виделки та ложки. В ручках свердлять два отвори (червоні стрілки). З’єднують деталі між собою маленькими болтиками або нютами (заклепками).

В ложці свердлять декілька отворів для стікання маринаду (сині стрілки).

Заміна ізоляційної стрічки

Зазвичай електричні проводи з’єднують між собою скруткою (А). Далі з’єднання ізолюють, замотуючи його ізоляційною стрічкою.

htrdva4

А якщо під рукою немає стрічки? Нічого страшного. Просто від поліетиленового пакету відрізують смужку завширшки 5-20 мм. Цією стрічкою туго замотують скрутку (Б). Стрічку фіксують, припалюючи її кінцеву частину сірником або запальничкою (Фрагмент В).