Лазерний різак у хаті: приклади та моделі

By: Євген

lazer00

Фокусування лазерного гравера

Процес фокусування лазерного променю здійснюється у ручному режимі. Спочатку підкладають лист матеріалу, на якому здійснюватиметься гравіювання. Вмикають лазер на мінімальну потужність і намагаються фокусувати промінь на поверхні цього листа. Для цього вручну обертають лінзу фокусування, доки пляма не перетвориться своїми розмірами у крапку, тобто стане мінімальною. У цьому випадку отримаємо максимальну потужність. Коли розрізають фанеру, лазерний промінь, прорізує пару міліметрів у глибину, втрачає параметри фокусування та не дорізає фанеру до кінця. Тобто, чим глибше розріз, тим слабшим стає промінь. Тобто, краще фокусувати лазер на тій поверхні, на якій буде лежати фанерна заготовка своїм тиловим боком (на нижньому боці фанери).

Приклад нанесення зображення

Такі подарункові дрібниці (в цьому випадку – брелки) можна виготовити методом гравіювання – випалюванням лазерним променем на шкірі або фанері.

lazer_2

Або: в програмі SketchUp малюємо пропелер, який потім будемо вирізати.

Потужний лазер

lazer_1

Зазвичай гравер вирізає деталі з три-міліметрової фанери за два проходи, але, щоб нарізати деталі для такого танку, все ж слід купляти верстат з потужністю лазерної голівки мінімум у п’ятнадцять Ватт.

Зараз уже не є рідкістю верстати потужністю у 15 Вт і більше. Коштує, наприклад, лазерний гравер потужністю 50 Вт та форматом 330х210 – приблизно 35000 грн.

Лазерний гравіювальний верстат NEJE

lazer_3

Портативний лазерний гравер NEJE DK-8-KZ 1000mW USB має свої характеристики: підтримує професійне програмне забезпечення, гравіювання здійснюється у десять разів швидше, чудовий дизайн, висока точність та стабільність. Попередній огляд кадру робить позиціювання зображення простішим, точнішим, можливе навіть створення малюнку на зубочистці. Високе розділення друку, на м’якому матеріалі можна гравіювати 3D та отримувати ефект градієнту. Можливе використання тривалий час без зупинки. Вартість ~2200 грн.

Лазерний гравер Laser Engraving Machine

Лазерний гравер з ЧПУ, CO2 40 Вт, поле – 300х200 мм. Прорізає фанеру товщиною у шість міліметрів. Потужність трубки – 40 Вт, що дає можливість отримати максимально можливу якість гравіювання. Гравірує та ріже пластики, фанеру, дерево, МДФ, шкіру та т ін. Ідеальний пристрій для виготовлення печаток та штампів, також і з захистом від підробки. Точність гравіювання та різання – 0,026 мм. Вартість ~ 24000 грн.

lazer_4

Лазерний гравер Laser Engraving Machine Picture

Потужність – лазера – 300 мВт. Вартість ~ 1800 грн.