Щоб здійснити розбиття мешкання на функціональні зони переважно використовують легкі каркасні конструкції, в яких задіяні легкі металеві напрямні та листи гіпсокартону, і майже у всіх дизайнерських проектах присутні подібні споруди.
Каркасні стіни можна встановити безпосередньо на чорну підлогу чи на нанесену на нього стяжку, або на облаштовану на ній основу. Це залежить від ваших вимог до звукоізоляції.
Такі стіни можна одразу після обшиття шпаклювати та фарбувати або заклеювати шпалерами.
Каркас може бути дерев'яним або із спеціальних металевих профілів. Для ізоляції каркасу використовують звичайні мінерально-волокнисті плити, а для обшиття – листи з гіпсокартону.
По периметру майбутнього каркасу, тобто, до стін, підлоги та стелі прикріпляють металеві профілі з ущільнюючою стрічкою. Між ними можна спорудити каркас, який складається лише зі стояків. Можна звести каркас зі стояків та ригелів, у цьому випадку плити обшиття розташовують вертикально.
Вибір конструкції каркасу визначається формою стіни, розмірами стінових елементів, кількістю дверей, розмірами плит обшиття (щоб після різання залишалось мінімум відходів).
В місцях встановлення дверей у підлоговому профілі роблять відповідні вирізи, а згори монтують профіль-перетинку. Додаткову жорсткість каркасові потім дасть обшиття.
Встановивши каркас, його обшивають з двох боків. Але треба передбачати, що робити з монтажем електропровідної. Можна обшити каркас з одного боку, прокласти в ньому проводи або труби, а після цього обшити з другого боку. Але можна просто у каркасі закріпити необхідні інженерні комунікації, після чого обшити його з двох сторін.
Всередині каркасу (біля 100 мм завтовшки) можна розташувати не лише проводи, але й труби діаметром до 60 мм. Якщо є необхідність, у потрібних місцях профілів вирізають відповідні пази. В листах гіпсокартону вирізають отвори під розетки та вимикачі.
З’єднати металеві профілі каркасу стіни можна за допомогою висічних обценьків.
Звести стіни легкої конструкції домашні майстер зможе, адже великих фізичних зусиль тут не треба – всі матеріали є легкими. Але, крім звичних інструментів знадобляться й спеціальні – висічні обценьки та ножиці по металу.
Шви між плитами обшиття та ямки над голівками шурупів шпаклюють та трішки личкують. Після цього стіну ґрунтують та фарбують або заклеюють шпалерами чи плиткою.
Що стосується навантажень – на стіну можна прикріпляти полиці та вішати легкі шафи, використовуючи для цього спеціальні розпірні дюбелі або дюбелі для порожнистих стін.
Якщо треба закріпити на стіні важчі речі (шафу для посуду або раковину мийки) – в каркасі передбачають додаткові ригелі або несні шини.
Стіни легкої конструкції – надійні ізолятори звуку, але цей параметр можна покращати якщо збудувати стіну з двошаровим стояковим каркасом з наскрізним зазором між шарами. Теплоізоляцію забезпечать мінерально-волокнисті мати, які щільно вкладають один до одного.
Ще одна перевага легких стін – їхня «гнучкість», адже це важливо при плануванні та переплануванні приміщень.
Також шпаклюють шви між легкою стіною та стелею.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!