Перепланування: перегородки з блоків / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Перепланування: перегородки з блоків


blok0.jpg (52.4 Kb)

Багатьох не влаштовує типові плани квартир у багатоповерхівках. Отже и виникає ідеє зробити перепланування. Це і ізолювання приміщень для родичів, кількість яких збільшується, і розподіл на функціональні зони, і просто вирішення якихось дизайнерських ідей. У будь якому випадку все починається зі зведення перегородки.

Будівництво перегородки з блоків пористого бетону простіше цегляної кладки, багато часу на це не знадобиться.

blok1.jpg (39.15 Kb). . . .

Загальні рекомендації

Блочні (як і цегляні) перегородки зводять таким чином, щоб шви не збігалися у сусідніх рядах. Це загальне правило для кладки зі штучних матеріалів, яке зветься «правило перев'язки швів».

blok2.jpg (37. Kb)

Шви у сусідніх рядах не повинні збігатися

Між верхом перегородки та стелею слід обов'язково залишити розширювальний шов до 1,5 см, який після закінчення кладки заповнюють пластичною речовиною – монтажною піною або герметиком. В іншому разі вже через рік перегородка почне тріскати.

Також важливо правильно з’єднати нову перегородку з суміжними стінами. Для цього роблять вертикальні штроби (невеличкі заглиблення в стінах), в які при кладенні випускають крайні блоки перегородки, що будується. Простіше використовувати у з’єднаннях перегородки зі стіною металеві з’єднувальні елементи.

Блоки кладуть на спеціальний клей. Обираючи блоки, слід пам'ятати – чим рівніше їх поверхні, тим менше знадобиться клею для мурування.

Слід запастись блоками, клеєм, анкерами та необхідним інструментом. Щоб розрахувати кількість блоків площу стіни ділять на бічну площу блоку, віднімають прорізи та на всякий випадок беруть на 2-3 штуки більше.

Послідовність робіт

Спочатку роблять розмічання, визначивши лінію проходження перегородки її креслять на підлозі. Традиційно це робиться за допомогою мотузки, натертої крейдою. Але в наші дні для цього використовують лазерний рівень (1).

blok1_2.jpg (62.84 Kb)

Але крім того слід нанести лінії на стіни та стелю.

Розмітивши стяжку (основу підлоги) вздовж позначеної крейдяної лінії укладають смугу руберойду або іншого матеріалу, який буде ізолювати перегородку від основи (2) для покращання звукоізоляції. Потім на руберойд, а також на місця стику блоку зі стіною наносять розчин або клей та укладають блок. Перший ряд слід укладати особливо ретельно, вивіряючи положення кожного блоку рівнем (3).

blok3_4.jpg (70.39 Kb)

Перегородку з'єднують зі стіною прилягання з’єднувальними елементами, які зігнути під прямим кутом. Їх прикріпляють до обох стін анкерами, шурупами, дюбелями або цвяхами. Вибір кріплення залежить від матеріалів стіни та перегородки (4).

Роботи по зведенню перегородки підуть швидше, а шви будуть чистішими, якщо використовувати спеціальну кельму для нанесення тонкого шару розчину, яка має ширину, що дорівнює ширині блоку (5).

blok5_6.jpg (59.24 Kb)

Пам'ятаючи про правило перев'язки швів, другий ряд починають з половини блоку (6). Блоки з м'яких матеріалів легко розпиляти на частини потрібних розмірів звичайною ножівкою, правда твердіші прийдеться різати болгаркою.

Якщо перегородка, яку будують, буде стикуватися з іншою новою стінкою, наприклад, перпендикулярно до неї, то в заздалегідь визначених місцях слід замурувати у шви з’єднувальні елементи (7) або анкери.

blok7_8.jpg (72.36 Kb)

Свіжу кладку легко виправляти легкими ударами кельми (8).

Коли перегородка збудована, їй дають висохнути та починають роботи з оздоблення.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up