Робимо сходню своїми руками

By: Євген

shodnya0

Сходня – вельми корисна річ у господарстві. Це і ремонти на деякій відстані від землі, і збирання врожаю в саду. Її не так складно зробити і саморуч.

. . . . . .

Розміри, які тут приводяться – приблизні. За необхідністю особливостями використання розміри та форму можна трішки змінити на свій розсуд.

Для створення саме цієї сходні знадобиться два бруски довжиною по 2,6 метри та 5х5 сантиметрів у перетині. Крім того потрібні будуть дошки 30-40 міліметрів завтовшки

Нехай відстань між сходинками буде 0,3 метри, відстань від нижньої сходинки до кінця бруса – 0,6 метри, відстань від верхньої сходинки до верхнього краю брусу – 0,5 метри.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

По цих розмірах розмічаються бруси сходні.

Ставимо позначки: від нижнього краю на відстані 600 міліметрів, від верхнього краю – 500 міліметрів та між ними ставимо позначки з інтервалом у триста міліметрів. Одержуємо в результаті два бруса, що однаково розмічені.

Щоб сходинки кріпилася як можна надійніше, ставимо їх і пази на брусах. Робимо пази згідно з позначками керуючись товщиною сходинок.

Бруски в пазах краще встановлювати не зовсім жорстко, а на одному цвяху. Це дозволить сходні трішки «грати», тобто підбирати відповідну форму згідно з нерівностями ґрунту. Відсутність жорсткості допоможе зберегти цілісність конструкції при виникненні занадто високих навантажень в місцях з’єднання та запобігти руйнуванню конструкції.

. .. . . . . . .

Таким чином, для сходні вже саморуч зроблено драбину. Тепер зробимо задню підпору.

Ширину підпори виміряємо по вже зробленій драбині, враховуючи, що несучі бруси драбини мають бути розташовані між брусами підпори.

Довжина підпори – два метри. Підпорні бруси сколочуємо між собою дошками потрібної довжини. У верхніх кінцях всіх брусів свердлимо отвори діаметром десять міліметрів під болтові з’єднання. Драбину з’єднуємо з підпорою болтами довжиною 120 мм та діаметром 10 мм. Обов’язково ставимо контргайки.

shodnya1

Верхній робочий майданчик нашої сходні виготовляємо з двох дошок, які прибиваємо до брусків 25х50 мм. Розміри майданчику беремо десь 420х400 мм, але вони можуть бути змінені в залежності від розмірів конструкції, що вже зроблена. Майданчик до самої сходні не прикріпляється.

shodnya2

. . . . . . .

Останнім акордом у цій теслярській симфонії буде фарбування сходні фарбою для зовнішніх робіт.

І все це ми зробили власноруч!