Робочий стіл – креслення

By: Євген

rs0

Наявність столярних клеєних щитів у широкому продажі, які виготовлені з різноманітних сортів деревини дає широку можливість виготовляти домашнім умільцям меблі будь-яких власних конструкцій швидко, до того ж гідної якості та з мінімальними витратами праці.

Такого типу стіл для роботи використовувати можна і у якості верстака і як письмовий стіл.

rs1

Конструкція столу

rs2

Деталі

rs3

Як правило столярні щити реалізують з добре личкованими поверхнями та рівними фугованими ребрами. Це дозволяє виготовляти різні меблі навіть у домашніх умовах та застосовувати для цього найпростіші столярні інструменти.

Стільниця (щит зі шпилькової деревини завтовшки у 28 мм) лежить на трьох стінках-ніжках, з них дві, з’єднані поличками та розпіркою, створюють тумбу столу. Третя ніжка-стінка зв’язана з тумбою бруском проніжкою. Така конструкція в стані забезпечити достатню міцність столу при навантаженнях, що виникають при здійсненні найрізноманіших робіт, навіть таких деревообробних операцій, як фрезерування або стругання.

Деталі столу між собою можна з’єднувати на шипах та клеї, а можна обмежитись й шурупами-саморізами по дереву. Стільницю та бічну стінку-ніжку є сенс зробити такими, щоб їх можна було зняти. Це дасть можливість легко переміщувати стіл на нове місце коли виникне необхідність.

Ребра фрагментів столу (торцеві в першу чергу) перед тим як складати треба шліфувати, а поверхні деталей вкрити трьома шарами лаку для меблів. Перелік деталей та їх розміри позначені в таблиці.

До тумби можна прикріпити дверцята та задню стінку з фанери. Ця стінка суттєво підвищить міцність конструкції тумби.