Тріщина на лобовому склі: зашпаровуємо власноруч

By: Євген

trs0

Коли камінець з під колеса пошкоджує лобове скло, настрій одразу падає, що негативно позначається на продуктивності праці водія. Але зараз скло можна відремонтувати на більшості СТО, хоча й можна скористатися набором для ремонту скла.

Ремонтна валіза для ремонту лобового скла

Для початку треба придбати «ремонтну» валізу, в складі якої мають бути:

  1. Оптичний полімерний клей, який являє собою напіврідку основу, що має коефіцієнт прозорості такий же, як і у скла. Чим менше термін затвердіння цього клею, тим краще.

  2. Інжектор та міст, щоб вводити полімерну рідину у тріщину або відкол. Металеві міст та інжектор будуть слугувати довше, ніж пластикові, але для одноразового ремонту можна скористатися й пластиковими.

  3. Помпа, яка потрібна для видалення повітря та щоб створювати тиск при введенні оптичного клею.

  4. Дриль, а скорше – свердло, лише треба саме алмазне. Для запобігання подальшого розвитку тріщини далі по довжині її кінчики слід засвердлити. Це дасть можливість зняти напругу з поверхні скла.

  5. Лампа ультрафіолетового випромінювання для «засвічування» полімеру. Дякуючи такому випромінюванню полімер твердішає набагато швидше.

  6. Рідина для чищення, яка потрібна для обробки скла перед та після проведення всіх операцій. Видаляє воду та пил, які можуть перешкоджати склеюванню.

  7. Скрайбер – інструмент для обробки по довжині тріщини або відколу та чищення їх від дрібних скалок.

  8. Дзеркало та ліхтарик – для уточнення межі тріщини та контролювання наявності бульбашок повітря у полімерному клеї.

Технологія ремонту лобового скла

  1. Свердлять скло на невеличкій дистанції від краю тріщини, як вказано на малюнку. Невеличким зусиллям доводять край тріщини до зробленого отвору (доламують). Цим знімається напруга.

  2. trs11
  3. Чистять, миють, продувають та висушують порожнину.

  4. Встановлюють інжектор та міст на місцем пошкодження. Відповідно до інструкції розводять полімер (якщо від двокомпонентний) та наносять в саму тріщину.

  5. Після заповнення полімером інжектор та міст прибирають

  6. Ультрафіолетову лампу направляють на заповнену тріщину, прискорюючи процес затвердіння клею. Можна скористатися і сонячним світлом, але це набагато довше.

  7. Посля повного затвердіння полімеру починають полірувати скло, що відремонтували. Полірування забезпечить гладкість зони ремонту. Видимість тріщини зменшиться на 80-90%.

Якщо точно додержуватись цих рекомендацій, все у вас закінчиться добре та якісно. Але якщо є можливість отримати пораду фахівця, не слід нею нехтувати.