Стільниця з гідного матеріалу

By: Євген

stl0

Щоб створити власноруч дійсно хорошу стільницю для кухні слід правильно обрати матеріал. А в наш час різновидів різних матеріалів дійсно досить багато. Але створити якісну робочу поверхню в домашніх умовах дозволяють не всі з них. Треба розуміти властивості різних матеріалів перед тим, як починати щось робити.

stl1

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

ДСП

Найпростішим та найдешевшим варіантом є стільниця з ДСП. Для роботи знадобиться водостійкі листи ДСП завширшки у 60 см та товщиною 38-40 мм, а також брус перетином у 40х50 мм. Потрібен для облицювання й листовий пластик. Зараз гамма кольорів на ринку є достатньо широкою.

. . . .

Спочатку демонтують поверхні столів та тумбочок, які відслужили свій вік. Встановлюють каркас з брусків. З листа ДСП вирізають стільницю потрібного розміру, після чого обклеюють її пластиком. На завершальному етапі оздоблену вже плиту монтують на підготований каркас.

stl2

Дякуючи пластиковому оздобленню стільниця буде виглядати рівною суцільною поверхнею без швів, до того ж такий виріб не боїться лужних розчинів та не потребує особливого догляду. З недоліків слід зауважити погану стійкість до високої температури та механічним пошкодженням: в місцях подряпин пластик буде поступово відшаровуватися.

Бетон та камінь

Для виготовлення бетонної поверхні слід запастися цементом М500, піском, шутером, пластифікатором та спеціальним пігментом, який надасть стільниці текстурного малюнку. Для складання каркасу треба придбати такі ж бруски, а для основи – дошки.

Виріб відливають у дерев’яній опалубці. Після затвердіння плиту личкують декілька разів до тих пір, доки її поверхня не стане абсолютно рівною та гладкою. Аналогічним методом формують і стільницю з рідкого штучного каменю.

stl3

Кам’яний (бетонний) робочий стіл має чудову зносостійкість: йому не страшний гарячий посуд та механічні діяння. Естетичні властивості споруди – теж на високому рівні. Але виготовити таку стільницю може лише досвідчений майстер.

. . . .

Плитка

Кахлі та кераміку можна укладати і на кам’яну, і на дерев’яну поверхню. Монтаж здійснюють на шар попередньо нанесеного клею, починаючи від стіни і далі – до краю стільниці. Шви вирівнюють за допомогою спеціальних пластикових хрестиків.

На поверхню з ДСП кераміку монтують з метою покращання експлуатаційних властивостей дерев’яної стільниці, а на бетон – виключно з естетичною метою.

stl4

Щоб покласти плитку, звісно, бажано володіти будівельними навичками, але це не обов’язково. Головна складність, це не укладання плитки, а виготовлення основи. В той же час якісна плитка не є дешевим матеріалом, але у неї презентабельний зовнішній вигляд, довговічність, тут вона не уступить камінню або бетону.