Що зробити з будівельних відходів

By: Євген

szo_zrobiti_z_vidhodiv0

Після ремонтних робіт завжди залишаються відходи, утилізувати які рука не підіймається. І це правильне відчуття, адже з них можна зробити купу корисних речей. Наприклад, від залишків водопроводу можна виготовити різні насадки для нагляду за городом та наповнення діжок з водою.

szo_zrobiti_z_vidhodiv1

Поливати з насадками завжди зручніше

Після проведення водопроводу на дачі завжди залишаються шматки поліпропіленових труб, частіше 20 мм в діаметрі, муфти, крани та т. ін. Якщо виникає ідея використати їх як додаткові матеріали на господарстві, слід скласти план (креслення), та починати діяти.

Насадка може складатися з двох урізків поліпропіленових труб, поліпропіленової муфти з металевою зовнішньою різьбою, крана та воронки від душу. На трубі діаметром у 20 мм можна нарізати плашкою різьбу у пів дюйма, затиснувши її у лещата. Труби з нарізаною різьбою з двох боків завертають у кран. Тут, можливо, навіть не знадобиться ФУМ-стрічка, з’єднання буде щільним. Краще використовувати кульовий кран з довгою ручкою – він надійний та їм легко користуватися та регулювати напір води.

Після того до труби приварюють муфту з зовнішньою різьбою, на яку буде накручуватись воронка від душу. Бажано, звісно, при цьому мати апаратуру для зварювання поліпропіленових труб, а користуватися ним досить просто. Просто з одного боку у розігрітий апарат вставляють трубу, а з другого – відповідний фітинг. Через п’ять секунд обидві деталі знімають та з’єднують. Через дві хвилини пластик вистигає та маємо міцне та щільне з’єднання. На різьбу муфти накручують душову воронку з внутрішньою різьбою у пів дюйма. З іншого кінця насадки можна для покращання з’єднання зі шлангом намотати на трубу кілька витків ПВХ-ізоляційної стрічки. На це місце з натягом встановлюють шланг та затягують хомутом.

szo_zrobiti_z_vidhodiv2

Будова насадки для поливання: 1 – воронка від душу; 2 – Муфта з металевою зовнішньою різьбою; 3 – зварювання; 4 – поліпропіленова труба з різьбою; 5 – кульовий кран; 6 – поліпропіленова труба з різьбою; 7 – ізоляційна стрічка ПВХ.

szo_zrobiti_z_vidhodiv1_2

1 Такі залишки, звісно, жалко викидати. 2 Різьбу можна нарізати звичайною плашкою.

szo_zrobiti_z_vidhodiv3_4

3 При зварюванні поліпропіленових труб створюється міцне герметичне з’єднання. 4 Старих воронок від душу на дачі, зазвичай, накопичується багато.

szo_zrobiti_z_vidhodiv5_6

5 Насадок можна зробити багато – на кожен шланг. 6 З’єднання насадки зі шлангом

В результаті насадка виходить не гірше за заводську: міцна, ударів не боїться, плавно регулює напір води. Насадки можна зробити різних видів – довгими дуже зручно поливати рослини під самий корінь, щоб не нахилятися. Якщо шлангів багато, то насадок варто зробити теж багато.

szo_zrobiti_z_vidhodiv7_8

7 Поливати стало зручніше. 8 Насадку для наливання води у діжку краще зробити у вигляді гачка – щоб добре чіплялася за край.

szo_zrobiti_z_vidhodiv9_10

9 Щоб під’єднати до насадки гак, воронку від душу відкручують, а гак закручують замість неї. 10 Наливати діжки та ємності стало зручно – досить просто відкрити кран.

Але, якщо залишаються ще урізки труб та арматури, можна зробити пристосування для заливання води у різні діжки та інші ємності. Це, наприклад, гачок з труб, який зачіпляється за край ємності. В нижній частині гачка приварюють муфту з внутрішньою металевою різьбою. Тепер, коли треба залити діжки, гачок встановлюють замість душової воронки, та вішають за край ємності. Шланг тепер не треба тримати у руках.