Універсальний кран-навантажувач / Конструкції
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Універсальний кран-навантажувач


dk0.jpg (.44 Kb)

В царині пересування та підняття важких речей людські можливості досить обмежені. Вся технічна історія людства, це боротьба з вагою, яку людина не в стані біла підняти. В результаті з’явилися машини, які в змозі піднімати тисячі тон, але й маленький кран-навантажувач може стати у пригоді на заміській ділянці.

dk00.jpg (.78 Kb)

Загальний вид крану можна роздивитися на фото 1 та 2, а складальне креслення зоблажено на малюнках 1, 2 та 3, де в подробицях подаються окремі вузли крану та стає зрозумілим принцип його функціонування.

dk2.jpg (113.38 Kb)

Для підняття важких речей використовують звичайний таль 1 з ланцюговим тяглом, який підвішують всередині металевої рами А, що встановлюється вертикально. Вона зварена з бічних стояків зі швелера 2 та двох траверс. Верхня траверса 3 зроблена з квадратної труби, а нижня з кутка. Додатково рама на висоті близько 700 мм має перекладину 5, на якій в шарнірах встановлений підшипник 6 механізму нахилу рами. Трішки вище на перекладиною прикріплена скоба 7, для того, щоб, тримаючись за неї було зручно перевозити кран з місця на місце. До нижньої перекладини приварюють втулки шарнірів 8, які дозволяють нахиляти раму.

Ще один окремий вузол – основа Б крана. Зі сталевого кутка виготовляють два бічних лонжерони 9, а до них спереду жорстко прикріпляють колеса-ролики 10, а ззаду — такі ж ролики, але в обоймах 11, що самі орієнтуються. Траверси 12 з квадратних труб в основі візка з’єднують зварюванням. В вертикальних полицях лонжеронів основи свердлять отвори для осей шарнірів нахилу вантажної рами.

dk1.jpg (102.99 Kb)

Виготовлення основи завершується встановленням стояку механізму нахилу вантажної рами. Стояк являє собою пірамідальну конструкцію з трьох сталевих, прямокутних в перерізі труб, дві з яких прикріпляються до відповідних лонжеронів, а третя – до крайньої траверси 12 основи.

Згори до стояка приварений куток 14, на якому встановлюють шарнір з гайкою 15 для гвинта 16 регулювання нахилу рами. Стояк центрують таким чином, щоб вісь гайки співпадала з віссю підшипника на перекладині рами, коли вона знаходиться у вертикальному положенні, тоді буде легко скласти механізм та забезпечити його надійне функціонування.

Останнім важливим вузлом крану є вантажний візок. Його ролики 17 при підйомі вантажу пересуваються по швелеру стояків 2, це забезпечує рух візка по чітко визначеній траєкторії. Полиці сталевих кутків 18, що прикріплені до поперечин візка, потрібні для підвішування вил 19, на яких (з піддоном, чи без нього) зручно розташовувати вантаж. Полиці цих кутків направлені в протилежні боки – вгору на верхній поперечині та вниз на нижній. Гачками для підвіски є сталеві пластини 20 з дистанційними проставками 21.

Нижній гак виходить за межі проставки на 30 мм більше, ніж верхній, це дозволяє надійно та легко встановити вили знизу. Якщо верхній гак зробити довшим, то вили можна ставити і згори, що інколи потрібно для підйому вантажу на більшу висоту. На верхній поперечині візка згори (так само, як і на верхній траверсі рами, але знизу) прикріпляють рим-прогоничі 22, між якими вивішують таль.

При виготовленні деталей для складання всіх цих основних вузлів крана-навантажувача слід використовувати лише матеріали сортаменту, вказаного на малюнку 1 та чітко використовувати лише вказані розміри. Це забезпечить не лише легке складання крану, але й його безпечну експлуатацію. Зварювальні роботи також мають бути відповідної якості, оскільки з’єднання конструкції під час експлуатації зазнають підвищених навантажень.

Перед складанням слід завчасно заготовити всі деталі шарнірів підшипника, гайки гвинта (малюнок 2) та штурвал механізму нахилу рами, а також шарніру рами (малюнок 1, вузол Г).

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Якщо ретельно та точно виконати вузли, складання крану (малюнок 3) буде не складним. Але після складання та прокручування рухомих елементів механізму слід виконати його випробування навантаженням максимальної ваги (не менше вантажопідйомності таля). Витримавши кран під навантаженням на протязі десяти хвилин, треба звільнити його від вантажу та ретельно оглянути.

В конструкції не повинні з’явитися ніякі деформації та тріщини у зварювальних з’єднаннях. Такі огляди слід здійснювати і під час експлуатації крану.

dk3.jpg (100.12 Kb)

Кран-навантажувач є дуже зручним та універсальним. З його допомогою можна підіймати в зручне для обслуговування положення дрібну техніку (фото 3), завантажувати автомобіль (фото 4), виймати з нього силовий агрегат для ремонту (фото 5), пересувати важкі габаритні речі (фото 6). В цьому допоможуть підвісні «роги» вил (фото 7), які виготовляють з труби 60х30 мм.


Підтримайте SuperDim.info! Become a Patron!Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

01 Sep 2021 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...

Маленькі кухні дизайн

01 Sep 2021 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Сауна - ідеї для формлення

01 Sep 2021 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для оформлення...

Шпалери в дитячій кімнаті. 35 ...

01 Sep 2021 ,orest
Пропонуємо переглянути ідеї дитячих кімнат зі...

Дитяча кімната на мансардному ...

01 Sep 2021 ,orest
Мрієте про дитячу кімнату на мансардному пове...

Дизайн металевих сходів до буд...

01 Sep 2021 ,orest
Перед тим як будувати зовнішні сходи з вулиці...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up