Обшиття стіни дошками

By: Євген

stindosh0

Багатьом подобається інтер’єр, особливістю якого є стіни, обшиті дошками. Але також багатьом здається, що ця робота занадто складна. Але це не так.

Дошки внутрішнього обшиття можна розташувати вертикально або горизонтально і таким чином, за допомогою орієнтації акцентувати візуальне сприйняття приміщення. Вертикальне обшиття додає приміщенню висоти.

На рівні дерев’яні стіни дошки обшиття прибивають без підготовки поверхні. Цвяхи забивають рівними рядами, витримуючи відстань між цвяхами 60-70 см.

stindosh1

. . . . . . . .

До камінної стіни спочатку прикріпляють бруски, на які потім пришивають оздоблювальну дошку. Якщо стіна потинькована, то шар старої штукатурки збивають, а цеглу відчищають від розчину, що затвердів (фото 3). Рекомендують вкривати стіну ґрунтовим антисептиком (фото 4).

stindosh2

Якщо обшивати стіну до половини висоти приміщення, то й трьох брусків вистачить. Нижній брусок закріпляють біля підлоги, а верхній трішки нижче верхнього кінця дошки обшиття. Нижній край дошки обшиття розташовують вище рівня підлоги на 20-30 мм. Далі цей зазор закриється плінтусом. Якщо стіна нерівна, бруски підганяють в площину по зовнішньому краю.

Якщо обшиття вкривають прозорим лаком, голівки цвяхів бажано сховати. Цвяхи забивають крізь шипи під кутом. Альтернативним кріпленням дошок є клей «рідкі цвяхи».

Завершують обшиття кріпленням плінтусу та планки карнизу, який приховує верхні краї дошок, які потім ґрунтують та фарбують.

Фарбування можна замінити обпаленням лютівною лампою. Але це треба робити заздалегідь, оскільки обпалювати дошки, що прибиті до стіни – небезпечно та заборонено правилами пожежної безпеки.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Обшивати стіну слід таким чином, щоб по краях стояли дошки однакової ширини. Розігнати дошки можна за рахунок зазорів.

stindosh01

Технологічні операції:

  1. Перш за все слід збити стару штукатурку

  2. Для монтажу дошок обшиття треба прикріпити до стіни горизонтальні бруски.

  3. . . . . . . . . .

  4. Тепер можна прибивати дошки обшиття

  5. Карнизна планка маскує дошки обшиття

  6. На завершення прибивають та фарбують плінтус