Сантехнічне обладнання з паяною мідною арматурою дуже складно заміняти під час ремонту. Але можна попередньо врізати відсічний вентиль потрібного розміру з ущільнюючими кільцями та штуцерами, тоді процедура пройде набагато легше.
. . . . . . . .
У неприпаяних фітингів є свої переваги. Наприклад, для їх зняття не знадобиться пропановий пальник, працювати з яким в деяких місцях небезпечно.
Перед встановленням фітингу треба перекрити воду. Далі треба відрізати старий відсічний вентиль (малюнок 2), для чого вигідно скористатися компактним різаком для труб. Для нового фітингу треба мати хорошу поверхню, для чого мідну трубку слід зачистити личкувальною шкіркою та добре протерти сухою ганчіркою, щоб не залишилось слідів абразиву.
. . . . . . . .
На кінець трубки надягають накидну гайку та кільце. До встановлення корпусу вентиля на нарізь намотують тефлонову стрічку. Щоб стрічка трималася добре та не збиралася у зморшки, намотувати слід у напрямі затягування гайки (малюнок 3).
Після цього вентиль фіксують та розсувним ключем затягують накидну гайку. Під’єднають трубку, що з’єднує новий відсічний вентиль з сантехнікою – ванною, раковиною або унітазом (малюнок 4). Нарізь обох з’єднань також обмотують ФУМ-стрічкою. До включення води протирають новий відсічний вентиль та підводящу трубку сухою ганчіркою, подають воду та перевіряють, чи нема витоку.
. . . . . .