Ущільнюючі фітинги – непаяні з’єднання для водопроводу

By: Євген

fiting0

Сантехнічне обладнання з паяною мідною арматурою дуже складно заміняти під час ремонту. Але можна попередньо врізати відсічний вентиль потрібного розміру з ущільнюючими кільцями та штуцерами, тоді процедура пройде набагато легше.

. . . . . . . .

У неприпаяних фітингів є свої переваги. Наприклад, для їх зняття не знадобиться пропановий пальник, працювати з яким в деяких місцях небезпечно.

fiting00

Перед встановленням фітингу треба перекрити воду. Далі треба відрізати старий відсічний вентиль (малюнок 2), для чого вигідно скористатися компактним різаком для труб. Для нового фітингу треба мати хорошу поверхню, для чого мідну трубку слід зачистити личкувальною шкіркою та добре протерти сухою ганчіркою, щоб не залишилось слідів абразиву.

. . . . . . . .

fiting1

На кінець трубки надягають накидну гайку та кільце. До встановлення корпусу вентиля на нарізь намотують тефлонову стрічку. Щоб стрічка трималася добре та не збиралася у зморшки, намотувати слід у напрямі затягування гайки (малюнок 3).

fiting2

Після цього вентиль фіксують та розсувним ключем затягують накидну гайку. Під’єднають трубку, що з’єднує новий відсічний вентиль з сантехнікою – ванною, раковиною або унітазом (малюнок 4). Нарізь обох з’єднань також обмотують ФУМ-стрічкою. До включення води протирають новий відсічний вентиль та підводящу трубку сухою ганчіркою, подають воду та перевіряють, чи нема витоку.

. . . . . .
fiting3

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками