Великий верстак / Конструкції
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Великий верстак


garverst2.jpg (93.18 Kb)

Ті, кому подобається займатися столярними роботами нерідко влаштовують робоче місце в гаражі. Але там, зазвичай, не так багато вільного місця, а на вузькому верстаку працювати незручно. Але можна зробити великий верстак, який після роботи можна прибирати.

garverst1.jpg (77.65 Kb)

Можна зробити велику стільницю, наприклад – 2,6х1,2 м, щоб легко було працювати електролобзиком з листами фанери або дерев’яними щитами великих розмірів. На такому верстаку зручно складати меблі. А якщо зняти фанерне покриття, то на цьому столі можна здійснювати і зварювальні роботи.

А після роботи його легко прибрати до стіни, а авто поставити на місце.

garverst2.jpg (93.18 Kb)

Верстак у робочому та у складеному положенні

Конструкція верстака

Верстак прикріпляється до бічної стіни гаражу. Оскільки стільниця при складанні піднімається вгору, висота гаражу має бути не менше 2,1 метри.

Каркас верстака зварюють зі сталевих кутків 50х50 мм, стільницю роблять з листів 10мм фанери. З правого боку стільниці є вікно розмірами 860х710 мм, всередині якого знаходиться металева опора, яку легко знімати. У цьому вікні добре працювати електролобзиком.

garverstmal1.jpg (64.83 Kb)

Малюнок 1. Зовнішній вигляд стільниці та підготування кутків для зварювання

garverstmal2.jpg (58.69 Kb)

Малюнок 2. Етапи складання каркаса стільниці

garverstmal3.jpg (74.41 Kb)

Малюнок 3. Готовий каркас верстака

garverstmal4.jpg (74.63 Kb)

Малюнок 4. Будова знімної опори

Для роботи з довгими деталями на лівому боці стільниці є спеціальний виріз 970х400 мм.

Стіл для зварювальних робіт

Для виконання зварювальних робіт гаражна підлога може бути недостатньо рівною, тому, можливо, прийдеться зробити тимчасовий стіл для цих операцій.

Для цього на бічних стінках гаража на висоти 750 мм від підлоги прикріпляють два кутка 50х50 довжиною 2800 мм. Рівнем слід пильнувати горизонтальність кутків. Кріплення одного з кутків слід зробити особливо ретельно, оскільки в подальшому він буде місцем остаточного кріплення готового верстака. На закріплені кутки поперек кладуть ще два кутки (довжиною по ширині гаража). Таким чином створюється тимчасовий стіл для зварювання.

garverst3.jpg (87.83 Kb)

Знімну опору у «вікно» верстака легко вставити одним рухом. У «вікні» верстака зручно розкроювати листи фанери або столярські щити.

Виготовлення каркасу

Спочатку роблять зовнішню раму каркасу. Для цього потрібні два довгих (2600 мм) та два коротких (1250 мм) кутки. Болгаркою до зварювання підготовлюють кінці довгих кутків (Малюнок 1). На одному з кінців коротких кутків роблять отвір Ø10 мм.

На тимчасовому зварювальному столі викладають підготовлені деталі (Малюнок 2а). Кінці коротких кутків з отворами виступають на 100 мм з рами.

Прямокутність рами вивіряють перевіркою рівності діагоналей. Зварювальні шви накладають всередині кутків.

Далі приварюють внутрішні елементи каркасу (Малюнок 2 - б, в). Положення кутків визначалось конфігурацією вікон та вирізами у стільниці. До довгого заднього кутка приварюють куток довжиною 100 мм з отвором ;10 мм, як на коротких кутках (Малюнок 2, г). Три урізки кутка довжиною по 100 мм з отворами ;10 мм з’єднуються болтами крізь отвори з основним каркасом. Ці урізки кутків виставляють під прямим кутом до площини каркасу та затягують болтами. Підготований каркас встановлюють на куток, прикріплений до стіни, фіксують струбцинами, далі 100 мм урізки кутків приварюють до довгого кутка на стіні гаража (малюнок 2, д).

garverst4.jpg (76.83 Kb)

Ніжка з регулятором висоти та шпінгалет для фіксації верстака у складеному положенні

Прикріпивши таким чином каркас до стіни, до нього приварюють три ніжки з регуляторами висоти. Збільшити надійність допоможуть металеві укосини (малюнок 3).

На останньому етапі виготовлення каркасу болгаркою вирізають частину кутка, щоб одержати бажаний проріз в лівій частині стільниці верстака. Щоб фіксувати верстак у піднятому положенні на стіні гаража закріпляють два шпінгалети.

Вікно верстака

Для знімної стільниці у правому «вікні» верстака приварюють чотири кутки довжиною по 50 мм в середині прорізу (Малюнок 4). Ці урізки мають виступати з-під кутків каркасу, які обмежують «вікно», на 5 мм. Відстань між привареними урізками має бути трішки більше товщини кутка, який використовується у якості знімної опори. Довжина цього кутка на 15 мм більше, ніж ширина «вікна».

Невеличкий виступ на одному з кінців кутка створює легкий «замок». Цей виступ спочатку вставляють між привареними урізками кутків, потім другий кінець опори накладається на урізки кутків, що виступають на протилежному боці «вікна». Така опора надійно фіксується під час роботи, а у випадку необхідності легко знімається.

Каркас стільниці закритий 10 мм фанерою, яка прикріпляється болтами, їх голівки утоплюють у фанеру на 2 мм.


Підтримайте SuperDim.info! Become a Patron!Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

30 Dec 2021 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Маленькі кухні дизайн

30 Dec 2021 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

30 Dec 2021 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Привітання з Новим Роком - кол...

30 Dec 2021 ,fersht
Шукаєте листівки для привітань з Новим роком?...

Что учитывать, когда в объявле...

29 Dec 2021 ,fersht
Не только специалисты могут искать срочную ра...

Кухня студія - тренди в дизайн...

29 Dec 2021 ,orest
Кухня-студія стала звичним рішенням для збіль...

Акцентна стіна

06 Dec 2021 ,fersht
Акцентна стіна — це така одна стіна в інтер’...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up