Які зробити стіни / Конструкції
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Які зробити стіни


zrobiti_stinu0.jpg (208.38 Kb)

Конструкція стін підтверджується розрахунками та задається в проекті, порушувати її не рекомендується. Зміни можуть потягнути за собою і невідповідність у прилеглих конструкціях, наприклад, при збільшення віконного прорізу.

Теплоізоляційні властивості стіни власного будинку вказуються у нормативах, які економічно обґрунтовані. Зниження опору теплопередаванню має компенсуватися іншими заходами по теплозбереженню. Для України опір теплопередаванню закладений у нормативах на рівні 2,8 м2•К/Вт.

Стіни можуть складатися з одного шару, який одночасно буде і несучім й теплозберігаючим – це одношарові стіни.

Але бувають і багатошарові конструкції стін. У двошарових присутні несучий та утеплювальний шари. А в тришаровій конструкції присутній й облицювальний шар, який сам спирається на фундамент (цегляна кладка).

Зазвичай тинькування та навісні панелі не враховують як окремий шар, оскільки вони навішуються на несучу основу, яка в свою чергу спирається на фундамент.

Оздоблювальні матеріали виконують декілька функцій – відбивають сонячне проміння, не даючи сонцю перегрівати тинькування та утеплювач; створюють вентиляційний зазор під панелями для ефективного провітрювання утеплювача; захищають від опадів; запобігають підвищеній повітропроникності, що важливо, коли габаритні блоки кладуть без заповнення вертикального шва. В цьому випадку рух повітря стримується щільними шарами тинькування зсередини та зовні. Крім того, збільшуються теплоізоляційні властивості стіни.

zrobiti_stinu1.jpg (68.34 Kb)

Для збільшення міцності використовується ряд матеріалів, з яких газобетон має міцність на стиснення 4 - 6 Мпа, поризована кераміка 8 - 10 Мпа, керамічна порожниста цегла - 7,5 - 15 Мпа, силікатна суцільна цегла - 7,5 - 15 МПа. Зазвичай у приватному будівництві використовують матеріали з міцністю на стиснення до 10 Мпа, а використання більш щільних та міцних матеріалів є економічно не вигідним по вартості матеріалу та теплозбреженню.

Щоб стіна була теплою, треба правильно обрати товщину. Одношарова стіна буде мати потрібний опір теплопередаванню, якщо вона збудована з теплих матеріалів – поризованої кераміки або чарункуватого бетону. Щоб наблизитися до потрібного значення у 2,8 м2•К/Вт товщина кладки поризованої кераміки має досягати десь 45 см, а газобетону – 40 см. При цьому сама кладка має робитися на теплозберігаючому розчині або на тонкому шарі клею.

Для двохшарової стіни, несучій шар якої зроблений з холодних матеріалів, потрібен ефективний утеплювач (пінополістиро, мінеральна вата), до 9-10 см завтовшки.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

По міцності товщина стіни возначається проектним розрахунком, але є й підтверджені практикою усереднені значення для багатошарових конструкцій.

Для цегляного несучого шару зазвичай передбачають кладку у півтори цегли для одно- двоповерхових будинків (до 38 см). З урахуванням 10см утеплювача та оздоблювального матеріалу загальна товщина – від 50 см.

З бетонних блоків для одноповерхових будівель - 24 см, а для двоповерхових - 30 см. З газобетону - 30 см для одного поверху та 36 см для двох поверхів. Шар утеплення тут біля 5см, плюс оздоблення, вентиляційний зазор, тинькування, виходить - 48 см.

zrobiti_stinu2.jpg (34.5 Kb)

У тришаровій стіні третій шар зазвичай виконують з оздоблювальної цегли. Економний варіант – 6 см, звичайний – 12 см. Відповідно, найширшою тришаровою стіною буде 38 см з цегли плюс 10 (8) см мінеральної вати, 3 см вентиляційного зазору та 12 см личкування, тобто - на фундамент буде спиратися 63 см. Можна, правда зробити, щоб личкування трішки звисало.

zrobiti_stinu3.jpg (.08 Kb)

Є типові конструкції стін приватного будинку. Наприклад – 20 см бетонного блоку, 12 см пінопласту та 3 см тиньку, тоді загальний опір теплопередаванню перевищить 3,2 м2•К/Вт. Для одношарової стіни можна обрати 44 см поризованої кераміки на теплозберігаючому розчині в горизонтальних швах та з порожніми вертикальними швами, 4 см загальної товщини тинькування. Тоді опір теплопередаванню досягне 2,8 м2•К/Вт.

zrobiti_stinu4.jpg (62.63 Kb)

Вартість стін порівняно з вартістю всього будинку зовсім не є вирішальною, менше 10%. Тому економити на стінах нема сенсу. Одношарові стіни дешевші, простіші у монтажі, надійніші по конструкції (нема небезпеки намокання у точці роси), тут краща тривкість по сатеріалах, бо немає утеплювачів, що швидко руйнуються. Двошарова з важкими матеріалами – забезпечує внутрішню теплоємність та комфорт, більшу надійність та тривкість у сенсі посування фундаменту та крихкості матеріалу. Двошарову з легким несучим шаром використовують в холодному суворому кліматі.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up