Шафа-перегородка на ганку або на терасі

By: Євген

shafa_peregorod0

З початком сезону садівництва інколи виникають проблеми зі зберіганням сільськогосподарського знаряддя, що постійно використовується. Це граблі, лопати та т. ін. Тому невеличка садова шафа для цих інструментів, яка стоїть просто на ганку або терасі може виявитися вельми зручною. До того ж поряд буде і куточок для відпочинку. Звісно, якщо вже є велика тераса або госпвідділення для інструментів десь у глибині саду, таке нововведення буде ні до чого, адже ця компактна та елегантна шафа призначена саме для маленької тераси, наприклад, у таунхаусі.

Якщо шафу виготовити з натуральної красивої деревини, він буде виглядати по скандинавськи привабливо та й місця для зберігання реманенту там буде вдосталь. Крім того, його можна об’єднати з невеличким сидінням під навісом, де можна зручно відпочити, майже як на пляжному кріслі. Особливістю конструкції є невеличка (десь рів метри) глибина, завдяки чому її можна використати у якості переділки із сусідською терасою, прибравши стару перегородку та поставивши шафу на її місце. Тепер й сусіди також зможуть використовувати конструкцію з обох боків. Шафа досить містка, добре виглядає, нікому не заважає та для неї не потрібен фундамент. Та й виготовити її зовсім не складно.

shafa_peregorod1

Тут може вийти багато місця для зберігання садового реманенту. Можна передбачити утримувачі для інструменту, хоча можна обійтися й без них. Рослини, що плетуться, можна розмістити на дашку шафи, це прикрасить її та придадуть привабливості з обох боків. Місця для зберігання вистачить для обох господарів, та ще й буде присутній затишний куточок із тентом.

shafa_peregor2

Стіни можна обшити вагонкою, але всі дошки та бруски слід відпилювати рівно під прямим кутом. Для цього потрібні вимірювальний косинець та ножівка. Ще зручнішим інструментом є торцювальна пилка.

shafa_peregor3

Перш, ніж споруджувати шафу на терасі слід обговорити із сусідами її габарити та чим її наповнювати. В будь-якому випадку треба, досягти гармонії матеріалу, з якого ця споруда буде зроблена, з матеріалом будинку. Не повинно також бути стильового дисонансу. Наприклад, натуральна деревина добре виглядає поруч з білим тинькованим фасадом, хоча й дерево також можна пофарбувати у білий колір. Матеріал шафи має бути добре захищеним від атмосферних впливів особливим просочуванням. Це можуть бути соснові дошки та бруски, просочені під тиском, тоді після монтажу чимось додатковим вкривати шафу немає потреби. Через два три роки покриття (просочення) можна відновити.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Для складання шафи задні та бокові стінки щільно з’єднують одні з одними.

shafa_peregor4

Вказані розміри конструкції призначені для використання на терасах глибиною у чотири метри. Якщо глибина тераси є іншою, стіновим елементам слід назначити більші або менші розміри.

shafa_peregor5