3D-панелі для стін: технологія виготовлення та монтаж / Будівельні матеріали
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

3D-панелі для стін: технологія виготовлення та монтаж


3D-панелі для стін - Гіпс

Гіпсові 3D-панелі виготовляють за допомогою спеціальних форм, у які заливають розчин з води та сухої суміші. Після застигання розчину, готові вироби фарбують та вкривають лаком. Стінові вироби з гіпсу можуть мати рельєфний геометричний орнамент або ж являти собою хвилясту об’ємну поверхню.

3d01.jpg (39.59 Kb)

Є два методу монтажу цих 3D-панелей: за допомогою металевих профілів, або на клей. Перший варіант використовують для досить об’ємних та важких елементів або для нерівних стін. Встановлювати гіпсовий декор за допомогою клею можна лише на ідеально рівні поверхні. Ретельна шпаклівка стиків є обов’язковою – тільки в такому випадку рельєф буде виглядати цілісним. Після висихання гіпс обов'язково ґрунтують та фарбують – це захищає його від вологи.

3D-панелі для стін - Бамбук

Для виготовлення бамбукових рельєфних плит (їх ще називають екопанелями), бамбук подрібнюють, змішують з целюлозою та іншими наповнювачами з деревини та запресовують у форми. В результаті мають досить легкий, екологічний та простий в обробці матеріал. В продажу є бамбукові листи великих форматів, що дозволяє зробити стінове покриття практично без швів. Виробляють одношарові та двошарові 3D-панелі. Перший варіант оздоблення призначений для ідеально рівних стін, другий допоможе сховати невеликі нерівності.

3d02.jpg (55.37 Kb)

Для встановлення 3D-панелей використовують спеціальний ґрунт та клей на основі целюлози. При монтажі на гіпсокартон необхідно попередньо зафіксувати листи за допомогою степлера, що суттєво полегшує припасування малюнку, після висихання скоби виймають. У вологих приміщеннях є обов’язковим фінішне оздоблення панелей фарбою або лаком.

3D-панелі для стін - МДФ

Цей матеріал отримують пресуванням деревних волокон при високій температурі. Рельєф на поверхні МДФ можна робити двома методами: нанесенням полімерного текстурного шару або фрезеруванням, при тому обох методах є свої переваги. Фрезерування дає можливість реалізувати будь-які фантазії дизайнера, але вартість такого виробу зростає. До того ж тут потрібне додаткове оздоблення – фарбування або ламінування. Широке застосування мають фрезеровані фарбовані плити, які імітують буазери – дерев'яне різне обшиття стін. Такі виробі відмінно виглядають в інтер'єрах у класичному стилі.

Готові МДФ-панелі з полімерним покриттям відносно дешеві та одразу готові до монтажу, але тримірними у повному розумінні їх назвати не можна – вони імітують лише дрібні текстури.

3d03.jpg (53.86 Kb)

Монтувати декоративні листи з МДФ, як і плити з масиву деревини, можна на решетування або клей. У другому випадку потрібна ідеальна підготовка стін, а самі вироби мають бут невеликої товщини. Бажано уникати застосування такого виду оздоблення у кухні або ванній – від впливом вологи плити МДФ, як і багато інших матеріалів з деревини набрякають.

3D-панелі для стін - Пластик

Пластикові панелі виробляють з ПВХ-сировини на повністю автоматизованих лініях. ПВХ-смолу формують під високим тиском, потім забарвлюють спеціальним складом, в який додають натуральну крейду. Після висихання відформований пластик вкривають лаком. Найчастіше панелі фіксують на стінах за допомогою клею. Деякі виробники крім безпосередньо виробів для оздоблення пропонують ще монтажні системи для них (каркаси), що дозволяють при необхідності демонтувати та переносити декор в інше місце.

3D-панелі для стін - 3-D скло

Монтаж невеликих скляних рельєфних плиток також можна здійснювати за допомогою клею, але габаритні 3D-панелі встановлюють з застосуванням попередньо просвердлених отворів на спеціальне кріплення. Додаткове фінішне доопрацювання не потрібне.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Вироби з дерева для кухні

05 Jun 2023 ,fersht2
Вироби з дерева для кухні є практичними на к...

Сувеніри з дерева

05 Jun 2023 ,fersht2
Чудовою ідеєю для подарунка друзям чи рідним...

Декор в кімнату

31 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете прості та стильні і...

Підсвічник своїми руками

26 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї, як зробити пі...

Садовий декор з дерева

24 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для садового ...

Декор для саду

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете цікаві ідеї декору ...
up