3D-панелі для стін: технологія виготовлення та монтаж

By: Євген

3D-панелі для стін – Гіпс

Гіпсові 3D-панелі виготовляють за допомогою спеціальних форм, у які заливають розчин з води та сухої суміші. Після застигання розчину, готові вироби фарбують та вкривають лаком. Стінові вироби з гіпсу можуть мати рельєфний геометричний орнамент або ж являти собою хвилясту об’ємну поверхню.

3d01

Є два методу монтажу цих 3D-панелей: за допомогою металевих профілів, або на клей. Перший варіант використовують для досить об’ємних та важких елементів або для нерівних стін. Встановлювати гіпсовий декор за допомогою клею можна лише на ідеально рівні поверхні. Ретельна шпаклівка стиків є обов’язковою – тільки в такому випадку рельєф буде виглядати цілісним. Після висихання гіпс обов’язково ґрунтують та фарбують – це захищає його від вологи.

3D-панелі для стін – Бамбук

Для виготовлення бамбукових рельєфних плит (їх ще називають екопанелями), бамбук подрібнюють, змішують з целюлозою та іншими наповнювачами з деревини та запресовують у форми. В результаті мають досить легкий, екологічний та простий в обробці матеріал. В продажу є бамбукові листи великих форматів, що дозволяє зробити стінове покриття практично без швів. Виробляють одношарові та двошарові 3D-панелі. Перший варіант оздоблення призначений для ідеально рівних стін, другий допоможе сховати невеликі нерівності.

3d02

Для встановлення 3D-панелей використовують спеціальний ґрунт та клей на основі целюлози. При монтажі на гіпсокартон необхідно попередньо зафіксувати листи за допомогою степлера, що суттєво полегшує припасування малюнку, після висихання скоби виймають. У вологих приміщеннях є обов’язковим фінішне оздоблення панелей фарбою або лаком.

3D-панелі для стін – МДФ

Цей матеріал отримують пресуванням деревних волокон при високій температурі. Рельєф на поверхні МДФ можна робити двома методами: нанесенням полімерного текстурного шару або фрезеруванням, при тому обох методах є свої переваги. Фрезерування дає можливість реалізувати будь-які фантазії дизайнера, але вартість такого виробу зростає. До того ж тут потрібне додаткове оздоблення – фарбування або ламінування. Широке застосування мають фрезеровані фарбовані плити, які імітують буазери – дерев’яне різне обшиття стін. Такі виробі відмінно виглядають в інтер’єрах у класичному стилі.

Готові МДФ-панелі з полімерним покриттям відносно дешеві та одразу готові до монтажу, але тримірними у повному розумінні їх назвати не можна – вони імітують лише дрібні текстури.

3d03

Монтувати декоративні листи з МДФ, як і плити з масиву деревини, можна на решетування або клей. У другому випадку потрібна ідеальна підготовка стін, а самі вироби мають бут невеликої товщини. Бажано уникати застосування такого виду оздоблення у кухні або ванній – від впливом вологи плити МДФ, як і багато інших матеріалів з деревини набрякають.

3D-панелі для стін – Пластик

Пластикові панелі виробляють з ПВХ-сировини на повністю автоматизованих лініях. ПВХ-смолу формують під високим тиском, потім забарвлюють спеціальним складом, в який додають натуральну крейду. Після висихання відформований пластик вкривають лаком. Найчастіше панелі фіксують на стінах за допомогою клею. Деякі виробники крім безпосередньо виробів для оздоблення пропонують ще монтажні системи для них (каркаси), що дозволяють при необхідності демонтувати та переносити декор в інше місце.

3D-панелі для стін – 3-D скло

Монтаж невеликих скляних рельєфних плиток також можна здійснювати за допомогою клею, але габаритні 3D-панелі встановлюють з застосуванням попередньо просвердлених отворів на спеціальне кріплення. Додаткове фінішне доопрацювання не потрібне.