3D-панелі для стін: технологія виготовлення та монтаж / Будівельні матеріали
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

3D-панелі для стін: технологія виготовлення та монтаж


3D-панелі для стін - Гіпс

Гіпсові 3D-панелі виготовляють за допомогою спеціальних форм, у які заливають розчин з води та сухої суміші. Після застигання розчину, готові вироби фарбують та вкривають лаком. Стінові вироби з гіпсу можуть мати рельєфний геометричний орнамент або ж являти собою хвилясту об’ємну поверхню.

3d01.jpg (39.59 Kb)

Є два методу монтажу цих 3D-панелей: за допомогою металевих профілів, або на клей. Перший варіант використовують для досить об’ємних та важких елементів або для нерівних стін. Встановлювати гіпсовий декор за допомогою клею можна лише на ідеально рівні поверхні. Ретельна шпаклівка стиків є обов’язковою – тільки в такому випадку рельєф буде виглядати цілісним. Після висихання гіпс обов'язково ґрунтують та фарбують – це захищає його від вологи.

3D-панелі для стін - Бамбук

Для виготовлення бамбукових рельєфних плит (їх ще називають екопанелями), бамбук подрібнюють, змішують з целюлозою та іншими наповнювачами з деревини та запресовують у форми. В результаті мають досить легкий, екологічний та простий в обробці матеріал. В продажу є бамбукові листи великих форматів, що дозволяє зробити стінове покриття практично без швів. Виробляють одношарові та двошарові 3D-панелі. Перший варіант оздоблення призначений для ідеально рівних стін, другий допоможе сховати невеликі нерівності.

3d02.jpg (55.37 Kb)

Для встановлення 3D-панелей використовують спеціальний ґрунт та клей на основі целюлози. При монтажі на гіпсокартон необхідно попередньо зафіксувати листи за допомогою степлера, що суттєво полегшує припасування малюнку, після висихання скоби виймають. У вологих приміщеннях є обов’язковим фінішне оздоблення панелей фарбою або лаком.

3D-панелі для стін - МДФ

Цей матеріал отримують пресуванням деревних волокон при високій температурі. Рельєф на поверхні МДФ можна робити двома методами: нанесенням полімерного текстурного шару або фрезеруванням, при тому обох методах є свої переваги. Фрезерування дає можливість реалізувати будь-які фантазії дизайнера, але вартість такого виробу зростає. До того ж тут потрібне додаткове оздоблення – фарбування або ламінування. Широке застосування мають фрезеровані фарбовані плити, які імітують буазери – дерев'яне різне обшиття стін. Такі виробі відмінно виглядають в інтер'єрах у класичному стилі.

Готові МДФ-панелі з полімерним покриттям відносно дешеві та одразу готові до монтажу, але тримірними у повному розумінні їх назвати не можна – вони імітують лише дрібні текстури.

3d03.jpg (53.86 Kb)

Монтувати декоративні листи з МДФ, як і плити з масиву деревини, можна на решетування або клей. У другому випадку потрібна ідеальна підготовка стін, а самі вироби мають бут невеликої товщини. Бажано уникати застосування такого виду оздоблення у кухні або ванній – від впливом вологи плити МДФ, як і багато інших матеріалів з деревини набрякають.

3D-панелі для стін - Пластик

Пластикові панелі виробляють з ПВХ-сировини на повністю автоматизованих лініях. ПВХ-смолу формують під високим тиском, потім забарвлюють спеціальним складом, в який додають натуральну крейду. Після висихання відформований пластик вкривають лаком. Найчастіше панелі фіксують на стінах за допомогою клею. Деякі виробники крім безпосередньо виробів для оздоблення пропонують ще монтажні системи для них (каркаси), що дозволяють при необхідності демонтувати та переносити декор в інше місце.

3D-панелі для стін - 3-D скло

Монтаж невеликих скляних рельєфних плиток також можна здійснювати за допомогою клею, але габаритні 3D-панелі встановлюють з застосуванням попередньо просвердлених отворів на спеціальне кріплення. Додаткове фінішне доопрацювання не потрібне.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up