3D-панелі для стін: матеріали

By: Євген

3d0

Тримірні оздоблювальні панелі є одним з найпопулярніших декоративних рішень у сучасному інтер’єрі. Вони легко монтуються та невибагливі у догляді, а величезний вибір різновидів рельєфу та орнаменту дозволяє використовувати їх для упорядкування приміщень будь-якого стилістичного напрямку.

3d1

Гіпс

Найпопулярнішим різновидом стінових матеріалів є 3D-панелі з гіпсу. На ринку вони з’явилися ще в минулому сторіччі як результат природного розвитку технології декоративної ліпнини. Гіпс чудово формується, він є екологічним, практично не обмежує дизайнера в обранні форми.

Але таке оздоблення має й кілька суттєвих недоліків, наприклад – велика вага, немала ціна, крихкість та висока гігроскопічність (1).

3d1_2

Бамбук

Всіх цих вад позбавлені панелі, що виготовляють з бамбуку (2). Пресовані плити з волокон цієї рослини не лише легкі, але й міцні і без проблем монтуються на стіну за допомогою спеціального клею. Але слід брати до уваги, що у приміщеннях з підвищеною вологістю (кухні, ванна кімната) виріб слід обов’язково вкривати лаком.

Їх недолік – деяка обмеженість декору у порівнянні з гіпсовими плитами.

МДФ

3D-Панелі з МДФ є ще одним практичним варіантом декоративного покриття для стін. Але глибокого рельєфу у цьому випадку досягнути не вдається. Проте, чудова імітація дрібних текстур та різнобарв’я відтінків дозволяє успішно використовувати цей бюджетний вид оздоблення у багатьох стильових рішеннях (3).

3d3

Пластик

Універсальним засобом для декору є пластик, адже сучасні технології дозволяють виготовляти з нього деталі будь-яких конфігурацій та розмірів. Тому вартість полімерних 3D-панелей може відрізнятися в десятки разів – в залежності від відомості дизайнера та масовості виробництва. Окремі екземпляри пластикового оздоблення можуть бути значно дорожчими гіпсу та навіть скла.

На жаль, полімерні вироби дуже крихкі, та при їх пошкодженні треба замінювати все покриття цілком. До того ж вони бояться високих температур: поряд з пластиком не можна розташовувати нагрівальні прилади та потужні світильники. Але доглядати за панелями досить просто – досить зрідка протирати їх вологою губкою. (4)

3d4

Деревина

Рельєфні панелі та плитка з масиву деревини з’явились на ринку не так давно. Такий декор є не тільки екологічним та довговічним, але й мають досить привабливий зовнішній вигляд. Цікаво, що випускають навіть вологостійкі панелі зі спеціально обробленої деревини, якими можна облицювати, наприклад, ванну кімнату. Суттєвий недолік – висока ціна. Навіть серійні 3D-панелі та дерев’яна мозаїка на сітці коштують набагато дорожче, ніж інші вигляди об’ємного покриття. У випадку виготовлення на замовлення таке оздоблення стає ще дорожчим. (5)

3d5

Скло

Скло з рельєфною поверхнею – відмінний варіант для декорування стін у вологих приміщеннях, але не тільки в них. Воно виглядає досить незвично та візуально збільшує об’єм кімнати. (6) Сучасні технології дозволяють створювати рельєфні скляні панелі великих розмірів, що дає можливість оздобити стіну майже без швів.

3d6

Матеріал є гігієнічним, це важливо, наприклад, у випадку з кухонним фартухом. Панелі виготовляють з гартованого скла, яке майже не б’ється. Але, звичайно, при контакті з ним слід бути обережним. Недолік все той же – висока вартість.