Сучасні димоходи: цегляні та модульні / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Сучасні димоходи: цегляні та модульні


di000.jpg (102.32 Kb)

Від димоходу багато в чому залежить ефективність та безпека всього опалення в цілому. Надійність, довговічність та пожежна безпека – головні вимоги до димової системи. Задимлення приміщення або, що ще гірше – пожежі, нерідко є наслідком саме непродуманого обрання димоходу. При тому важливо, який опалювальний агрегат використовується в будинку. Наприклад, димохід для пічки на дровах або каміну зовсім не підходить для газового котла.

Димохід може бути виготовлений з цегли, сталі, кераміки та навіть скла. Кожна система має свої позитивні та негативні якості.

di1.jpg (87.23 Kb)

В ідеалі димохід слід робити ще при будівництві нового будинку

Цегляний димохід

Такий комин чудово виглядає в інтер'єрі та екстер'єрі заміського будинку, він добре акумулює тепло, не надто дорогими є й матеріали для його виготовлення. Але роботу, мабуть, доведеться довірити майстру, а це – дорого.

Цегляні димоходи важкі та громіздкі. Для печі з трубою, а інколи й для окремого димаря потрібен фундамент, а якщо робити його в готовому будинку, то це теж надто дорого.

Якщо внутрішні стінки димоходу погано загладжені, вони швидко брудняться. Вихори повітря, які виникають внаслідок прямокутного перерізу, також приводять до додаткового забруднення. Цегляний димохід треба чистити хоч би пару раз на рік. В режимі повільного горіння інтенсивніше створюється ядучий конденсат, який руйнує цеглу. На практиці перші руйнуванні у димоході починаються максимум через п'ять років після початку інтенсивної експлуатації.

di0.jpg (45.31 Kb)

До речі – для цегляного димоходу вельми бажано використовувати лише вогнетривку цеглу.

Модульні димоходи

Модульні димоходи потроху заміняють цегляні. Це споруди, які складаються з наборів елементів (патрубків, колін та трійників), які нагадують дитячий конструктор. Завдяки цьому можна скласти димохід практично будь-якої форми з урахуванням особливостей приміщення. Це досить суттєва перевага. Звичайно, при складанні конструкцій складної конфігурації слід дотримуватись деяких правил. Наприклад, горизонтальні ділянки не мають бути довшими за один метр, та таких труб не може бути більше двох. При необхідності можливе відхилення від вертикалі, але на кут не більший 30 градусів.

З бетону, особливо саморобного, димоходи робити не треба.

di2.jpg (84.02 Kb)

Димохід слід прокладати так, щоб він не зачіпав несні конструкції будинку. В нижні частині вертикального елементу зроблена заглушка з конденсатовідведенням, це полегшує чищення та обслуговування димоходу.

Загальна висота димоходу від колосника пічки до устя труби має бути не менше, ніж п'ять метрів – це забезпечує потрібну тягу. Трубу в трубу слід вставляти не менше ніж на половину її діаметру.

di3.jpg (71.96 Kb)

Сталевий модульний димохід типу «сандвіч». При прокладанні димоходу можливо його відхилення від вертикалі, але не більш, ніж на 30 градусів. Пристрій модульного керамічного димоходу Ecoosmose.

Монтувати модульну димохідну систему відносно просто, і ця робота коштує дешевше, ніж будівництво цегляного димоходу. Якщо всі підготовчі роботи зроблені, то димохід можна скласти на протязі дня. Будують конструкцію від печі вгору. Важливо пильнувати при тому за теплоізоляцією стін, які знаходяться поблизу димоходу.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up