Чому відмовляються від газобетону

By: Євген

razpal_pino0

Газобетонні блоки досить популярні для будівництва, бо тут має місце відчутна економія як у вартості самої стіни, так і ні утепленні, оздоблені та можливо, навіть на фундаменті. Газобентонні блоки мають досить точні розміри, що дозволяє використовувати досить тонкий шар клею, та тинькувати стіни також тонким та дешевим шаром. Але тинькувати треба обов’язково з двох сторін, бо вертикальні шпарини, зазвичай, клеєм не заповнюють. Стіни можна взагалі не утеплювати, бо цей матеріал добре зберігає тепло.

Але перші проблеми газобетону починаються з фундаменту. Так, для газобетону потрібен фундамент з меншими несучими властивостями, але більш жорсткий, ніж, наприклад, для цегли, який не допустить згинань. Це вже буде дорожче, ніж звичайно.

Газобетон дуже ламкий, та тріщини в стіні внаслідок неправильної кладки з виникненням місцевої напруги, особливо при встановленні перемичок та армпоясів – звичайне явище.

Оскільки посування фундаменту тут неприпустимі, прийдеться ставити дорогий стрічковий фундамент.

razpal_pino1

Точкові напруги, які можуть створитися, наприклад, від балки над вікном, можуть призвести до руйнування стін з газобетону. Тобто, для возведення будинку з цього матеріалу треба залучати лише кваліфікованих фахівців, бо помилку будуть коштувати дуже дорого.

razpal_pino2

Щоб уникнути точкових навантажень необхідне створення армопоясів, наприклад бетонного поясу під балки горищного перекриття, а також адекватна теплоізоляція цього бетону. Це складно та недешево.

Крім того, міцності газобетону навіть з армопоясом може не вистачити, щоб спирати на нього важкі бетонні перекриття. Тут можливі лише дерев’яні балки.

razpal_pino3

Можливе виникнення тріщин й з експлуатаційних причин

Питання зовнішнього тинькування або додаткового утеплення не таке вже й просте. Якщо тинькування відсиплеться, то в кладці з порожніми вертикальними швами виникнення продувки холодного повітря, причому важко буде здогадатися, де джерело цих потоків.

Другим питанням є можливий невірний вибір по паропроникненню. Газобетон є вельми паропрозорим матеріалом, тому зовнішній шар на такій стіні повинен мати меншу властивість по проникненню пари, ніж саме кладення, інакше можливе намокання блоків.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Якщо зовнішнє тинькування (утеплення) та фарба з якихось причин будуть з меншим спротивом руху пару, то виникне досить серйозна проблема, яку мешканці можуть і не розгадати. Так що є небезпека штучного створення процесу накопичення вологи у матеріалі.

Є й серйозна небезпека руйнування матеріалу водою, бо мокра газобетонна стіна не може довго існувати. Це процес підсилюється підморожуванням. Як буде порушена горизонтальна гідроізоляція на фундаменті або цоколі, почнеться капілярне підсмоктування води з ґрунту до кладки і невідомо буде, чи вдасться врятувати будинок.

razpal_pino4

При порушення у покрівлі також можливе проникнення води. При ненадійному фасадному оздобленні можливе зволоження у відповідні сезони. Тобто, не лише якість будівництва такого житла на всіх стадіях має бути на найвищому рівні, а й за саном стін весь час прийдеться пильнувати.

Інший недолік – складнощі з навішуванням майже всього, до чого ми звикли (бойлер, шафи) – на стіни, адже стіни складені з легкого пористого матеріалу. Для цього є особливі дюбеля, які теж коштують дорого, при тому, що вони не дають надійної гарантії.

Є проблеми і з довговічністью. На відміну від «вічної» цегли нема ніяких гарантій щодо довговіності газобетонного будинку. Термін служби – максимум сорок років, але вже зараз іде потік скарг на те, що будинки з газобетону пчинаюь руйнуватися.