Що таке шафа-купе / Ідеї для дому
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Що таке шафа-купе


shafakupe0.jpg (38.56 Kb)

Як й у купейному вагоні, у шафи купе – розсувні двері, звідси і назва. Такі шафи пасують будь якому виду приміщень та й використовувати їх можна для зберігання чого завгодно – одягу, взуття, документів та всього іншого, що ховають у шафах.

Шафа може бути зроблена у вигляді окремого об’єкту, а може бути вмонтований в конструкцію приміщення. Якщо це окрема конструкція, то йому потрібен також корпус – бокові стінки дно та дашок. Зазвичай корпус роблять з ДСП, як більш дешевого матеріалу, а з МДФ або суцільної деревини роблять на так часто. Ці матеріали можуть мати різне оздоблення. Для ДСП частіше використовують ламінат або меламін, а ребра панелей вкривають кантом з ПВХ. Натуральний деревинний шпон також може використовуватися і для МДФ, а ребра можна вкривати деревинним кантом.

shafakupe1.jpg (36.43 Kb)

Основною характерною відзнакою шафи-купе є конструкція дверей. В економ-варіанті полотно двері може бути виготовлене з того ж ДСП, яку вкривають ламінуванням.

. . . . .

Найбільшою популярністю користуються шафи-купе з дзеркальною поверхнею. Крім суто практично призначення – спостерігання самого себе – дзеркало з дизайнерської позиції візуально збільшує простір. Дзеркало у дверях – це дуже зручно. Часто-густо виробники витончуються в оформленні дзеркал, додаючи гравіювання та тонування по їх поверхням, створюючи досить оригінальні дизайнерські рішення

Матеріалом для дверей нерідко стає кольорове скло, метал, пластик та МДФ.

Полотно двері у шаф-купе уставляють до алюмінієвої або сталевої рами. Кращими є рами з алюмінію, не дивлячись, що вони дорожчі. Термін роботи алюмінію у цьому випадку – двадцять п’ять років, проти семи років у сталі. Рама може бути вкрита кольоровою плівкою, фарбою, лаком або шпоною.

shafakupe2.jpg (42.34 Kb)

Є різні системи роботи дверей – система ковзання та система котіння. Найчастіше шафи-купе оснащуються системою нижнього (підлогового) котіння. У цьому випадку рама двері знизу обладнана роликами на підшипниках, а на дні шафи або на підлозі приміщення влаштовують металеві напрямні, по яких й котяться ролики.

shafakupe3.jpg (19.03 Kb)

Але двері можна і просто підвісити. Тоді нижня напрямна – відсутня, замість того монтується система верхніх роликів, які пересуваються по верхній напрямній всієї конструкції.

При будь-якій системі відкривання дверей забезпечується заїжджання однієї двері за другу або за нерухому стінку шафи.

Останнім часом стали розповсюджені шафи-купе, зроблені у вигляді двох відділень, які розташовані під прямим кутом одне до одного. Таку шафу зручно розташовувати у куті приміщення, при цьому буде наявна економія простору кімнати. В такій конструкції двері заходять за секцію, що стоїть перпендикулярно.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Шафа-купе всередині може бути облаштована згідно з бажаннями замовника. Найбільш дешево та просто – обладнати конструкцію стандартними поличками з ламінованого ДСП у одній секції та підвісками під одяг у іншій. Але можуть бути використані і дорожчі висувні полички та металеві стільникові кошелі, подібні на конструктор, який можна складати та перекладати згідно зі своїми уподобаннями. Там можуть бути присутні різні консолі, секції, можливо й на роликах, полички та т. ін.Дизайн маленької кухні. 60 іде...

16 Mar 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Ванна кімната 60 ідей

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Плитка для стежки своїми рукам...

28 Dec 2018 ,konsol
У дачників вельми популярними є садові стежк...

Маленькі будинки. Ідеальний ва...

12 Jun 2020 ,fersht
Маленькі будинки це ідеальний варіант для за...

Квітник на подвір'ї. Ідеї

01 Jun 2020 ,fersht
Квітник це невід'ємна частина будь-якого по...

Барбекю. Ідеї для зони барбек...

15 May 2020 ,fersht
Якщо ви маєте подвір’я то обов’язково у вас ...

М’який куток на кухні. Ідеї

14 Apr 2020 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для м’якого ку...

Габіони та пергони - малі архі...

28 Mar 2020 ,konsol
Габіони - (фр. gabion від італ. gabbione — «в...

Дизайн спальні. Ідеї

16 Mar 2020 ,fersht
Спальня це особливе місце, де завжди панує с...
up