Встановлення дверей / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Встановлення дверей


dorz0.jpg (53.99 Kb)

З досвіду багатьох самодіяльних майстрів відомо, що двері краще монтувати з помічником. Але ще до того слід запастися інструментом. В після того - додержуватися плану робіт, в якому – вибір та купівля моделі, що сподобалась, підготовка прорізу, встановлення замку та петель на двері, складання коробки, монтаж доборних елементів (для візуального збільшення розміру коробки), закріплення коробки в дверному прорізі, з’єднання полотна дверей з коробкою, фіксація конструкції піною, прикріплення наличників та фурнітури. А з інструментів знадобляться молоток, ломик, рулетка, дві стамески (16 та 20 мм), закрутка, шуруповерт, рівень, стусло, ножівка, дриль, перфоратор та болгарка.

dorz1.jpg (43.5 Kb)

Крім того, з матеріалів знадобляться клини, фурнітура, монтажна піна, дюбелі, саморізи, цвяхи.

dorz2.jpg (38.65 Kb)

Спочатку треба підготувати дверний проріз. Демонтуємо за допомогою ломика старі наличники, двері та коробку. Якщо коробка стоїть зацементованою, молотком розбити цемент. Після цього слід вирівняти ти тинькувати дверні укоси.

Далі слід точно виміряти висоту, ширину та товщину прорізу. Якщо проріз нерівний треба брати найменший розмір. Також треба взяти до уваги обов’язковий зазор у 15 мм та товщину покриття на підлозі.

Виберіть собі двері – дво- або одностулкові, або розсувні. Бувають ще щитові (гладкі) двері, фільончасті або з суцільного масиву. Перевірте наявність всіх складових двері.

Тепер слід приготувати місця для кріплення фурнітури – розмітити та вибрати фрезою місця кріплення замка та петель на полотні та стояку. Для цього двері укладають вертикально широким боком в спеціальні підставки, оббиті тканиною. Прикладають до двері замок, та олівцем обмальовують місце , де він буде знаходитись. Позначити треба і місце для петель (зазвичай, це 20 см від краю дверей). Зайву деревину виберіть фрезою таким чином, щоб фурнітура знаходилась урівень з поверхнею. Приклавши фурнітуру до полотна, просвердліть отвори для кріплень.

Прикладіть вертикальний стояк з зазором у 3 мм до полотна, позначте місця кріплення петель, та зазор для язичка замка та виберіть фрезою зайву деревину. Прикладіть петлі та та просвердліть отвори. Після роботи з фрезою свіжі оброблені місця треба замазати лаком, щоб захистити їх від вологи. Міжкімнатні двері вішають на двох петлях, а важкі вхідні – на трьох.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Після цього можна встановити петлі та замок. Петлі просто прикручуються, а замок прикладають до полотна, позначають місця ручок, кріплень та інших деталей, що треба врізати. Вибирають фрезою деревину та монтують замок.

Настає час складання коробки. Помічають вертикальні стояки та горизонтальні бруски. Перекладини прикладають до стояків за фіксують шуруповертом.

Якщо двері менші, ніж ширина укосів, слід встановити добори – додаткові планки. В коробці фрезою вибирається чверть, що дорівнює товщині планки по зовнішньому контуру. Добори підрізають горизонтально та вертикально. Далі встановлюється та фіксується коробка, а вже потім планки. Добори прикріпляються саморізами та дюбелями.

Для монтажу коробки її, вже зібрану, заводять всередину прорізу та фіксують клинами. Правильність положення перевіряється рівнем. Коли буде знайдене правильне положення, коробку закріпляють до стіни перфоратором та дюбелями. Далі користуються саморізами.

Навішуючи двері, прикручують петлі та удвох навішують полотно на коробку.

Для фіксації коробки зазор, що залишився задувається монтажною піною для тепло- та звукоізоляції. Перед тим коробку слід закрити плівкою або малярним скотчем. Пересуваються знизу догори у два етапи. Спочатку наносять піну крапками, а через пару годин заповнюють зазори повністю.

Далі встановлюються наличники, які підрізають за допомогою стусла. Деталі закріпляються маленькими цвяхами або клеєм.

В останню чергу встановлюють фурнітуру, що залишилася – ручки, запори та т. ін. Цю роботу можна зробити за день.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up