Епоксидна смола: різновиди

By: Євген

epo0

Композитні матеріали на основі епоксидної смоли розповсюджуються все більше і більше, при чому не лише в промисловості, але й у побуті.

epo1

Види затверджувачів для епоксидних смол

Холодні

До таких відносяться речовини, які сприяють твердінню смоли без суттєвого підвищення температури (не більше 80 градусів). Зазвичай такі суміші використовують для виготовлення різних предметів побутового призначення: сувенірів, прикрашень, елементів облаштування для інтер’єру. Крім того, затверджувачі холодного типу використовують невеликих кількостях для одержання всім відомого епоксидного клею.

Гарячі

З затверджувачами гарячого типу процес полімеризації починається при термічній обробці у 100-200 градусів. Склади на основі такого затверджувача та епоксидної смоли використовуються для отримання дуже міцних виробів, які в стані витримувати складні умови експлуатації. Такі деталі мають велику стійкість до підвищених навантажень та температур, це пов’язано з більш жорсткими зв’язками на молекулярному рівні.

epo2_1

Один і той самий вид епоксидної смоли може бути змішаний з затверджувачем як холодного, так і гарячого типу. У цьому випадку результат полімеризації залежить виключно від властивостей затверджувача.

Що таке епоксидна смола

Епоксидно-діанова

Такий тип епоксидних смол випускають декількох марок. Деякі використовуються лише у промисловості, але ряд марок може бути використаний і в домашньому господарстві.

Смола епоксидна ЕД-20

Найбільш розповсюджена марка рідких смол універсального призначення. Використовується в промисловості у якості основи для складів, які потрібні для просякнення обмоток трансформаторів. Крім того марку ЕД-20 використовують для виробництва герметиків та армованого пластика. У домашньому господарстві ця смола добре підходить для приготування клею, ремонту човнів та автомобільних бамперів. В деяких випадках її використовують для виготовлення стільниць та дрібних виробів, що імітують бурштин.

epo3

Смола епоксидна ЕД-16

Ця марка – промислового призначення, вона має підвищену в’язкість. Використовується на виробництві радіоелектронних приладів, на будівництві, а також у авіа- та судобудівництві.

Смола епоксидна ЕД-8 та ЕД-10

Ці смоли також використовуються лише з промисловою метою. Їх використовують для виготовлення радіотехнічних приладів, заливальних та клейових складів.

Смола епоксидна ЕД-22

Універсальна марка, яка характеризується низькою в’язкістю та здатністю кристалізуватися при довгому зберіганні. Використовується таким же чином, як і смола ЕД-20, тобто може бути застосована і на виробництві і для дрібного ремонту.