Епоксидна смола для дому: як обрати

By: Євген

epo00

Смола епоксидно-модифікована

Це особливий різновид епоксидної смоли, до якого мають відношення група матеріалів марки ЕПОФОМ. Це – епоксидний компаунд, який є сировиною для виготовлення захисних покриттів, які потрібні при монтажі наливних підлог, а також для попередження пошкоджень конструкцій з бетону та металу. Основна сфера застосування – будівництво. Наприклад, смола ЕПОФОМ-1с успішно використовується для облаштування гідроізоляції, ремонту систем каналізації та холодного водопостачання.

Як обрати епоксидну смолу

Для непромислового використання краще за все використовувати смоли марок ЕД-20 та ЕД-22. На жаль, різні виробники випускають смоли різної якості, тому при купівлі сировини слід приділити увагу її візуальним та технічним характеристикам.

Зовнішній вигляд

Смола вказаних марок, це однорідна прозора рідина високої в’язкості, яка не має слідів води та будь яких домішок. Колір речовини визначається за залізо-кобальтовою шкалою, яка показує градацію відтінків в цифровому вигляді. Для марки ЕД-20 це не більше 3.

Фізичні параметри

Не менш важливі показники – динамічна в’язкість та час застигання (желатинізації). Перша характеристика має відповідати 13-20 Па.с (при 20°С), друга не може бути менше 8 годин. Крім того існують обмеження по присутності у складі хімічних речовин. Рекомендована масова доля для епоксидних з’єднань – 20-22%, хлору – не більш 0,001%, хлорорганіки – не більш 0,3%.

epo4

Увага! Всі вказанні данні відносяться до епоксидної смоли ЕД-20, вищого сорту, виготовленої відповідно до стандартів. Матеріал невідомого походження може мати інші характеристики. У побуті епоксидну смолу найчастіше використовують для виготовлення клею, а також у якості сировини для різного роду прикрас, сувенірів, та окремих елементів меблів (стільниць).

epo5

Епоксидна смола – зверніть увагу

  • При виготовленні великогабаритних речей для інтер’єру в смолу слід додавати пластифікатор ДБФ (дибутилфталат). Дякуючи йому готовий виріб буде менш ламким.
  • Як смола, так і затверджувач є високотоксичними речовинами. Працювати з ними рекомендують у рукавичках, в приміщенні, що добре провітрюється. Не можна допускати попадання компонентів на руки
  • epo6
  • З смоли ЕД-20 можна робити різні елементи інтер’єру, але для виготовлення прикрас вона за рідкими винятками не використовується. Для цього використовують спеціальні безколірні та абсолютно прозорі склади декоративного призначення. Наприклад, епоксидну сировину фірми Cernit або ювелірну смолу Polymerika Epoxy Art.