Герметики – види, застосування

By: Євген

Зрозуміло, що герметики, це штучно створені речовини, призначені захищати шви та з’єднання різних конструкцій у будівництві, сантехніці, на транспорті та т. ін. Склад цих речовин може бути різним – вони бувають одно- і багатокомпонентними, силіконовими, поліуретановими бітумними, такими, що твердіють та не твердіють, пластичними, еласто-пластичними, еластичними.

Ці матеріали використовують при зовнішніх та внутрішніх будівельно-ремонтних роботах, вони досить надійні та тривкі. Використання адекватно обраних та якісних герметиків дозволяє повністю захистити від вологи найбільш уразливі фрагменти споруд – шви. Однак вибір саме відповідного герметика має бути, безперечно, зроблений правильно.

Силіконові герметики ще називають кольоровими. Адже речовини на основі силікону досить погано викрашуються, тому легше підібрати вже існуючий відтінок. Силіконові герметики бувають нейтральними або кислотними. Кислотними силіконовими герметиками працюють з керамікою, деревом або полімерами. Для них характерний різкий сильний запах, вони спричиняють прискорене іржавіння металевих деталей. Нейтральні силіконові герметики – ідеальне рішення для труб та радіаторів, ними обробляють шви між плитками у приміщеннях з підвищеною вологістю. Після висихання вони добре розтягаються, їм не страшні підвищені температури.

germet1

Поліуретанові герметики використовують при зовнішніх роботах, опорядженні фасадів. Ним також обробляють шви між плитами великих будівельних конструкцій. Цей різновид герметиків добре пристосований до різноманітних деформаційних впливів. З плином часу ця речовина не стікає, не дає усадки, проявляє стійкість до різноманітних рідин та сонячному світлу, шкідливих хімічних та механічних впливів. Початковий колір він не змінює, легко фарбується.

Акрилові герметики частіше використовують при внутрішніх роботах. Вони є еластичними, легко фарбуються, але не стійкий до деформацій. Акрилові герметики бувають гідрофобними та водостійкими. Гідрофобні можуть тріскатися при невірно обраному місці застосування, вони бояться низьких температур та великої вологості. Водостійкі проявляють хорошу стійкість до впливу морозу та вологості та використовуються для зашпарування швів нерухомих з’єднань.

Герметики для дерева спеціально створені для надання їм особливих властивостей, наприклад, підвищеної еластичності. Найчастіше вони робляться на основі акрилу, але є й речовини з використанням силікону. Найкраще наносити їх будівельним пістолетом на суху основу при температурі вище нуля. Матеріал твердішає приблизно півгодини, але повністю він сохне декілька днів.

Герметики для фар у своєму складі мають поліуретан або силікон. Цю речовину слід акуратно наносити безпосередньо на скло, та чим вище вологість оточуючого середовища, тим швидше йде полімеризація. Вельми важливо нанести герметик таким чином, об не виникали проблеми з його змиванням. Якщо все ж герметик попав на скло, його видаляють спеціальною рідиною для змивання.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Герметик для радіатора, це особлива речовина, яку додають у рідину для охолоджування радіатора. Використання подібного складу дозволяє обійтися без ремонту радіатора та ліквідувати невеличке протікання. Герметичні речовини для систем охолодження бувають полімерними, порошковими, полімерно-металізованими.

Герметик для ванної використовується для гідроізоляції стиків у ванній кімнаті, та найчастіше робиться на силіконовій основі. Непогані результати у експлуатації дає вологотривкий акриловий, силікон-акриловий або поліуретановий герметик.

До числа термостійких герметиків мають відношення особливі речовини, які розділяють на термостійкі, які використовують для зовнішніх поверхонь печей та коминів, та жаротривкі, які витримують температуру до 1500 градусів та використовують на внутрішніх ділянках камінів та котлів. Якщо на етикетці написано «вогнестійкі», то речовина може мати безпосередній контакт з полум’ям. Термостійкі ізоляційні матеріали виготовляють на основі силіконів з додаванням оксиду заліза. Колір у них – червоно-брунатний або червоний. Жаростійкі герметики виготовляють на основі силікатів, вони мають сірий або чорний колір.

Від правильного вибору конкретного герметику багато в чому залежить надійність конструкції.