Вікно мансарди

By: Євген

vikno_mans0

Якщо ви вирішили перетворити темне горище у житлове приміщення, без мансардних вікон не впоратись. Крізь них під схили даху пройде яскраве сонячне світло та свіже повітря. Але треба правильно обрати мансардне вікно.

Є два типи мансардних вікон. Вертикальні встановлюються у дормери, які у нас використовуються досить рідко, бо потребують суттєвої зміни конструкції покрівлі, а це коштує дорого. Бувають похилі вікна, які дешевші та простіші у монтажі. Такі мансардні вікна вмонтовують у схил даху. Таке розташування вікна дає можливість зберігати у мансарді тепло, але найголовніше – воно пропускає вдвічі більше сонячного світла, ніж вікно, традиційно розташоване у торці горища.

vikno_mans1

Вирішивши модернізувати горище слід передусім визначити, скільки вікон необхідно для освітлення мансарди, оскільки на комфортному проживанні позначається як забагата, та і замала кількість світла.

Дизайнери та архітектори рекомендують при визначенні кількості вікон виходити з співвідношення всієї площі засклення вікон до площі підлоги, цей показник має бути 1:10. Приклад: площа мансарди 25 м2, значить сумарна площа засклення має дорівнювати 2,5м2. Якщо використовувати вікно 78х118 см, площа засклення якого – 0,59 м2, то для приміщення площею у 25 м2 знадобиться чотири таких вікна. (4 х 0,59 = 2,36 м2).

Наступним етапом є визначення розмірів вікон. Оптимальна ширина майбутнього вікна залежить від інтервалу між кроквами. При встановленні вікна ця відстань має бути на 2 – 5 сантиметрів більше, ніж ширина вікна. Якщо дистанція між кроквами складає вісімдесят сантиметрів, то максимальна ширина вікна – сімдесят вісім сантиметрів. Якщо дистанція між кроквами більше ширини вибраного вікна, то його встановлюють на решетуванні. Крім того, архітектори вважають, що оптимальна висота встановлення вікна від підлоги – 120 см. Висота залежить від нахилу покрівлі – чим він похиліший, тим більшою має бути висота – щоб був кращий огляд.

Визначивши кількість та розміри вікон слід звернути увагу на такі якісні характеристики вікон, як теплоізоляція, аксесуари, профілі, засклення, механізм відкривання.

vikno_mans2

Що стосується профілів для вікна, то, хоч дерев’яні рами дають приміщенню більш традиційний та затишний вигляд, пластикові профілі дешевше та простіші у догляді. Крім фінансів, важливим є – у якому приміщенні встановлюється вікно. У житлових кімнатах може підійти і дерево і пластик, а у вологих приміщеннях – краще рами з пластику. Взагалі на даний момент людям більше подобаються пластикові профілі – їх не треба фарбувати чи вкривати лаком.

Вікна, з урахуванням типу відкривання розрізняють на середньоповоротні, з піднесеною віссю повороту стулки та з комбінованим механізмом відкривання.

У середньоповоротних вікон стулку вікна можна фіксувати в нахиленій позиції, дякуючи петлям у центральній частині, а також повертати на 180 градусів навколо осі– що вирішує проблему миття зовнішнього скла.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

У моделях з піднесеною віссю повороту стулки – вісь знаходиться вище центральної осі віконної коробки, що дає можливість виготовляти високі мансардні вікна. Стулка фіксується під кутом 160 градусів для зручного миття.

У вікнах з комбінованим механізмом відкривання складаються два цих методи: середньоповоротний механізм дозволяє повертати стулку до 180 градусів, що полегшує миття вікна, а підвісний механізм дає можливість відчиняти стулку по верхній осі на кут до 35 градусів.

Найбільш популярними є вікна, у яких вісь механізму відкривання знаходиться в середині рами, а також вікна з комбінованим механізмом відкривання, які дають більше простору на головою. Існують також поворотно-розсувні та балконні вікна, які можна відкривати вбік на 90 градусів. Якщо скомбінувати в одному приміщенні декілька типів вікон можна знайти досить цікаві дизайнерські вирішення простору. Але в будь-якому випадку можливість зручно мити вікно дуже важлива для мансарди.

vikno_mans3

Для економії енергії та комфортного проживання має бути ефективна теплоізоляція вікон. Крім встановлення подвійного та потрійного скла слід обов’язково потурбуватися і про теплоізоляцію рами. Навколо віконної рами має бути встановлено теплоізоляційне обрамлення з пінопласту.

Додатково до вікон слід придбати ще й різні аксесуари за допомогою яких можна регулювати кількість світла та тепла, що буде поступати до приміщення, не доводячи його до перегріву. Це різні жалюзі, фіранки, маркізи. Рольставні додатково покращать звукоізоляцію та захист від зловмисників. Бувають моделі, в яких ці аксесуари вбудовані у вікна та керуються електричним, та ще запрограмованим на різні погодні умови, пультом.

Найбільш розповсюджені вікна з двокамерним склопакетом, в яких входить зовнішнє одношарове безосколкове скло та внутрішні багатошарові безосколкові скляні поверхні. Буває також тепло- та сонце захисне скло для літа та зими, а також звукоізоляційні пакети.