Декоративне оздоблення стін

By: Євген

ozdob_stin0

Вже не ті часи, щоб клеїти на стіни лише паперові шпалери. І взагалі, декоративне оздоблення стін – це чи найголовніша позиція у всьому ремонті. Досить роздивитися на вельми багатий спектр видів оздоблення та ознайомитися з довгим списком матеріалів, які пропонуються для виконання цієї роботи. Сучасне декоративне оздоблення багато часу не забере, але вміння та навички для цього, звичайно, потрібні.

ozdob_stin1

. . . . .

Найчастіше, поряд з набридлими трішки шпалерами, оздоблення стін в квартирі виконується тинькуванням, яке може бути фактурним або венеційським, пластиком, дерев’яними панелями, штучними або натуральними каміннями, панелями «під цеглу». З усіх перерахованих методів та матеріалів провідне місце належить оздобленню стін декоративним тинькуванням.

ozdob_stin2

Цей вид оздоблення є безпечним у плані екології, він легко наноситься та коштує відносно недорого. Для всіх різновидів штукатурних робіт використовуються вже готові суміші. Лише тинькування може ідеально поєднуватися з панелей, виконаних з різних матеріалів та дозволяє оформити приміщення у будь-якому стилі. Зазвичай, каміння або цеглу використовують тільки для фрагментарного вирізнювання окремих елементів інтер’єру, не вкриваючи ними при тому всі стіни повністю. У заміських будівлях нерідко використовують дерево, підтримуючи цим теплий дух та затишок власної хати.

ozdob_stin3

Дуже привабливим є декоративне оздоблення стін під камінь. Це недешевий матеріал, тому його переважно використовують лише як акцент, що підсилює враження від усього інтер’єру.

Виробляють штучний камінь двох видів. Той, в основі якого є гіпс – має малу щільність, легко обробляється, досить привабливий на вигляд, але боїться води та не відрізняється міцністю. Буває камінь й з бетону, в який додають кольорові пігменти – він обробляється набагато складніше (тут знадобиться болгарка), він дорожче але не боїться вологи.

Декоративне оздоблення стін камінням починається з підготовчих робіт. Поверхню треба зачистити від старих матеріалів та вирівняти. Перед початком робіт каміння слід розкласти на підлозі та спробувати скласти найбільш натурального та привабливого вигляду, припасовуючи різні елементи оздоблювального матеріалу. Клеїти штучний камінь треба рідкими цвяхами або гіпсовим клеєм.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Євровагонка коштує дорожче та зроблена зі шпилькових порід дерев.

Гусварблок (дерев’яні шпалери) – недешеві, але у них майже безмежний термін придатності, завдяки тому, що вони оброблені особливим складом.

Блок хаус подібний на натуральний зруб – його виготовляють з різних порід дерев, які висушують по особливій технології.

Шпалерами з дерев’яного шпону можна вигідно підкреслити деякі фрагменти інтер’єру.

Досить рідко використовують дорогі дерев’яні панелі з цінних порід деревини.

Декоративне оздоблення, яке передбачає імітацію різних видів цегляної кладки, вельми популярне вже на протязі багатьох років. Тим більше, що для виконання цих робіт зовсім не потрібна справжня цегла. Найпростіший варіант – просто наклеїти шпалери з малюнком кладки – фактурні або з фотоефектом, або закупити готові панелі під цеглу з пластика та змонтувати їх просто на решетуванні або безпосередньо на стіну, скористувавшись клінкерною плиткою, яку садять на клей або придбати цегляні вінири (варіант плитки, що продають штуками та виготовляють з будь-якого матеріалу). При бажанні цеглинки для оздоблення можна зробити самому з гіпсу або просто розмалювати стіни, імітуючи цегляну кладку.

ozdob_stin4

. . . . .

Декоративне оздоблення стін шпаклюванням можна поєднати з іншими шпаклювальними роботами, без яких важко уявити будь-який ремонт. Наприклад, досягаючи максимально рівної поверхні для подальшої ремонтної діяльності, самим шпаклюванням можна успішно декорувати внутрішні приміщення будинку.

При цьому можна одержати будь-який малюнок, що витиснений на шпаклівці, досягнути різноманітного профілю стіни, зробити різний за дірчастістю зернистий декор.

Для цього знадобиться небагато – ґрунтовка та суха шпаклівка, затирання для швів, фарба та колір для фарбування готової стіни, лак та глазур. Готовий розчин з ґрунтовки зі шпаклівкою має зберігати форму та не розтікатися по поверхні. Тому спочатку краще потренуватися на якійсь непримітній ділянці стіни. Від старого покриття стіну слід обов’язково відчистити, після чого нанести чисту ґрунтовку, шар стартової шпаклівки і починати творчі вправи.

Наносити шпаклівку можна шпателем, роблячи рухи в різних напрямах та формуючи великі мазки, а далі звичайною губкою пройдіться по поверхні, щоб вона стала зернистою. Хвилі можна зробити пальцями, скористуватися щіткою або рельєфним шпателем.

Після закінчення робіт та висихання стін, поверхню ґрунтують та фарбують, якщо не була використана кольорова шпаклівка. Саме головне – це не назавжди, тобто, коли вас охоплять нові фантазії, змінити інтер’єр – завім недовго.