Що таке НЕРА фільтр?

By: Євген

nera1

HEPA (з англійської – High Efficiency Particulate Air або High Efficiency Particulate Arrestance — високоефективне утримання часток) це різновид фільтрів високої ефективності для очищення повітря. Вони використовуються у пилосмоках, системах очищення повітря та вентиляційних системах, в системах кондиціювання повітря.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Такого типу фільтри почали використовувати в сорокових роках у США під час розвитку ядерних розробок. Їх монтували для захоплення радіоактивних часток на заводах та об’єктах ядерної промисловості. Крім того, це обов’язковий атрибут так званих «чистих кімнат» на підприємствах, пов’язаних з космічними, фармацевтичними, медичними та іншими програмами, де потрібне надзвичайно чисте повітря. В деяких рекламах вказується – «чистота повітря – як на Південному полюсі».

В залежності від матеріалу, типу та щільності волокон ефективність такого фільтру може досягати 99,9%.

. . . . .

Використання НЕРА фільтру

В побуті такі фільтри використовують в пилосмоках, кліматичному обладнанні та системах очищення повітря. Обладнання з таким фільтром може ефективно видаляти тютюнові смоли, найтонший будівельний пил, та пилових кліщів. Ціна НЕРА-фільтрів коливається від 250 до 500 грн., залежно від моделі.

. . . . .

Принцип дії НЕРА фільтру

Основа НЕРА-фільтру – складений у «гармошку» синтетичний нетканий матеріал, який складається з хаотично розташований волокон різної товщини. Частки пилу різного розміру проходять крізь «чарунки» фільтру прилипають до її стінок внаслідок адгезії, ледь торкаючись них. Грубі утримуються за рахунок ефекту сита, а дрібніші – за рахунок особливості повітряного потоку, інерції та знов таки – адгезії.

nera2

Різновиди НЕРА фільтру

НЕРА-фільтри в залежності від матеріалу розрізняють на два різновиди. Одноразові виготовляють з паперу та скловолокна з антимікробним просяканням. Такі фільтри не миють, їх слід міняти.

Багаторазові роблять з волокон фторопласту (тефлону) з порами з активованого вугілля. Такі фільтри промиваються сильним напором води. Але термін дії таких фільтрів також обмежений, адже пори вугілля засмічуються та втрачають свої властивості очищення. При цьому з’являється затхлий запах.

. . . . .

Треба обов’язково знати, що з часом налипання нових часток зменшує проникність фільтру від чого падає його продуктивність. Лікарі рекомендують заміняти фільтри через кожні два місяці. Крім того, термін дії та умови експлуатації зазвичай вказують на упаковці.

Важливо

При порушенні правил експлуатації (наприклад, при неправильному відмиванні) на волокнах з’являється пліснявий грибок, а пил припиняє затримуватися на стінках, та переносить бактерії повітрям просто у легені.