Ламінат: замки, смуги, товщина, розрахунки, догляд

By: Євген

lmn00

Замки

Укладання ламінату здійснюється плаваючим методом, тобто його не прикріпляють до підлоги. Дошки поміж собою з’єднуються в різних модифікаціях двома видами замків LOCK та CLICK.

Lock, або защіпка, це тип з’єднання «паз-шип», при чому в пазу зроблена гребінка для фіксації. Внаслідок довгої експлуатації зношується замкова гребінка, від чого між дошками ламінату виникають видимі щілини. Ламінат, що має замки Click недоліків Lock-з’єднання позбавлений. Простота монтажу та цілість кріплення – основні позитивні якості ламінату з замком такого типу: його без пошкоджень вдасться складати та розкладати не один раз. Click-з’єднання інколи підсилюють алюмінієм. З’єднується цей замок подібно звичайному Click, при тому з алюмінієвими кріпленнями замок в стані витримати набагато більше навантаження. Такий варіант з’єднання – найбільш надійний, він гарантує, що підлога не розійдеться ніколи. У випадку ж необхідності елемент, що зазнав пошкоджень, можна замінити.

lmn3

Якість Click- з’єднань вважається тим вищою, чим стик є менш помітним. Щоб спрогнозувати, наскільки гарною буде майбутня підлога, достатньо дві панелі з’єднати, обравши їх у продавця з набору зразків. У якісного ламінату всі стики будуть сховані.

Смуги ламінату

Найдорожчим є односмуговий ламінат, і це внаслідок технології його виробництва, при якій для створення одної смуги потрібні широкоформатні матеріали. В результаті виникає можливість створювати покриття з унікальним дизайном, який дуже точно імітує самі різні текстури.

Двосмугове покриття нагадує збільшеної ширини штучний паркет.

lmn4

Трисмугове покриття – саме дешевше. Не маючи фаски, воно чудово імітує паркет, який встановлений «палубним» методом.

Товщина ламінату

Тонкий ламінат, товщиною шість міліметрів, використовують лише при абсолютно рівному покритті.

Товстий, дванадцяти-міліметровий ламінат використовується для не зовсім рівних основ. Завдяки товщині він майже не прогинається на дрібних нерівностях, від того і замки слугуватимуть довше.

Тобто, чим краще підготовлена підлога, тим можна класти тонший ламінат.

Розрахунок площі ламінату

Подібно іншим будівельним матеріалам, ламінат слід купляти з деяким перевищення площі, що заміряли. При монтажі прямим методом площу ламінату беруть з розрахунку: розміри приміщення + 5-10%. При діагональному методі – розміри приміщення + 10-15%.

lmn5_

Догляд за ламінатом

Відсутність догляду за ламінатом або невірний догляд з плином часу призводить до того, що глянсове захисне покриття тьмяніє. Для того, щоб ламінат служив довше, багато років, слід додержуватись деяких рекомендацій:

  • Щоденні водяні процедури – протирання підлоги вологою ганчіркою для видалення забруднень, часток абразиву (піщинок), що в стані пошкодити поверхню.

  • Для миття не слід використовувати жорсткі металеві щітки та жорсткі губки, які можуть подряпати поверхню.

  • При прибиранні можна користуватися пароочищувачем або пилососом, який має насадку з м’якої тканини, яка не дозволяє пошкодити ламінат.

  • Коли планується використовувати якийсь засіб для чищення, треба випробувати його на якійсь маленькі непомітні ділянці, щоб перевірити, чи не псує він поверхню.

  • Щоб видалити плями можна використовувати засіб на основі спирту для миття вікон.