Ламінат: вартість, класи, властивості

By: Євген

lmn0

Завдяки демократичній ціні, легкому складанню та довговічності ламінат є одним з найпопулярніших покриттів на підлогу. Але є й деякі особливості, які треба враховувати при обранні та купівлі цього матеріалу.

lmn1

Вартість

Штучні матеріали дозволяють дизайнерам ламінату використовувати будь-які кольори та фактури. Поверхня може імітувати не лише дерево, але й керамічну плитку, корок, каміння, пісок й навіть крокодилячу шкіру. Правда коштувати це буде дорожче.

Вартість залежить і від додаткових властивостей. Це, наприклад, підвищена вологостійкість; відсутність у складі матеріалів, що мають у складі формальдегід, наявність замків, вкритих воском.

Класи ламінату

21 – ламінат цього класу можна використовувати в домі, в приміщеннях, де будуть ходити відносно мало, наприклад, у спальні

22 – покриття добре використовувати у їдальні, кімнаті для дітей, вітальні – тобто у приміщеннях з середнім експлуатаційним навантаженням на підлогу

23 – найбільш зносостійкий ламінат домашнього використання, використовується у приміщеннях, де дуже багато та часто ходять, це, наприклад, кухня або передпокій.

Комерційні класи ламінату

31 – найбільш розповсюджений клас, його використовують у приміщеннях де пересуваються порівняно рідко, наприклад у спальні або у коморі. Термін експлуатації при таких умовах – 10-12 років

32 – ламінат для приміщень з підвищеним навантаженням, тобто для передпокою та вітально краще обрати саме цю марку. Він буде служити не менше п’ятнадцяти років.

33 – Дякуючи характеристикам міцності цю марку ламінату використовують і для комерційних приміщень, а в домашніх умовах він збереже гідний зовнішній вигляд на протязі двадцяти років.

34 – Найміцніша марка ламінату – його вважають класом для комерційного використання, наприклад в спортивних залах або кінотеатрах. У домашньому приміщенні він прослужить до тридцяти років.

lmn3_1

Додаткові властивості ламінату

Антистатичність

Верхній шар покриття містить спеціальний компонент, в складі якого є графіт, який і сприяє зняттю статичної напруги з людини.

Вологостійкість

Деякі види ламінату виробники просочують речовинами, що відштовхують воду, це дозволяє використовувати таке покриття на кухні, де на нього попадають вода, хімічно активні миючі речовини, гаряча їжа. Але, не дивлячись на водовідштовхуючі властивості ламінату, воду, що розлили, краще витерти якомога швидше, доки не набрякли стики і ламінат не загубив свій первинний привабливий вигляд.

Водостійкість

Насправді таке покриття в чистому вигляді не можна назвати ламінатом, оскільки його виготовляють з пластика, а не з ДВП. Такий пластик використовують навіть у басейнах.

Антибактеріальні властивості ламінату досягаються додаванням у верхній шар покриття іонів срібла.

Від міцності та товщини верхнього шару залежить й клас зносостійкості ламінату. Всього класів чотири, кожен з них передбачає інтенсивність можливої експлуатації та, відповідно, термін служби покриття.

lmn2

При обранні ламінату слід враховувати у якому приміщенні його будуть укладати. Наприклад, немає сенсу купляти в комору ламінат вищого класу, адже господиня буде навідуватися туди раз на тиждень у домашніх капцях.