Скломагнієвий лист: класифікація та властивості

By: Євген

cinksklo0

Відгуки про цей матеріал – скломагнієвий лист – досить різні, але популярність його весь час зростає. Все частіше його використовують замість традиційних стружкових плит, гіпсоволокна та гіпсокартону. У багатьох випадках використання цього матеріалу дійсно виправдане.

cinksklo1

. . . . . . . .

Характеристики скломагнієвого листа

СМЛ або скломагнієвий лист є композитом, у склад якого входить оксид магнію, хлорид натрію, перліт, деревна стружка та скловолокно для армування всієї системи.

Цей матеріал має купу синонімів – «магнезіт», «магнеліт», «скломагнезітна плита» та навіть «доломіто-волокнистий лист».

cinksklo2

У цьому оздоблювальному матеріалі поєднується цілий букет споживчих властивостей. Він не просто вологосійкий та вогнетривкий: скломагнезит також не боїться морозів (витримує до 50 циклів заморожування/розморожування), він має високу міцність на згин (до 50 МПа) та чудово утримує тепло (0,14 Вт/м*К). Крім того це ефективний звукоізолятор (до 44 дБ), у нього досить невелика щільність (при товщині листа до 8 мм – 18-24 кг) до того ж чудово гнеться – радіус кривизни при згинанні може доходити до трьох метрів. Більшість перерахованих характеристик набагато перевершують властивості таких стінових матеріалів, як гіпсокартон, гіпсоволоконні листи та різного роду ДСП. Таким чином використання скломагнезиту дозволяє значно ефективніше вирішувати завдання, пов’язанні з внутрішнім та зовнішнім оздобленням будівель, а також з монтажем стін та перегородок.

cinksklo3

Класи якості та стандарти скломагнієвого листа

Переважна більшість листів цього матеріалу приходить до нас з Китаю, де на цю тему є стандарт JC688-2006 (Скломагнієвий лист). Згідно з ним цей матеріал має декілька класів якості:

  • Клас А: щільність 1750 кг/м3
  • Клас В: щільність від 1500 до 1750 кг/м3
  • Клас С: щільність від 1200 до 1500 кг/м3
  • Клас D: щільність від 1000 до 1200 кг/м3
  • Клас E: щільність від 700 до 1000 кг/м3
  • Клас F: щільність від 500 до 700 кг/м3
  • Клас G: щільність до 500 кг/м3
cinksklo4

Чим менша щільність матеріалу, тим гірше деякі його властивості. У відповідності з китайськими нормативами при товщині листа від 6 до 10 мм опір на злам для класу А складає 45-50 МПа, для класу G – 4,0 МПа (зменшується в 11 разів). Ударостійксть для класу А – 12 кДж/м2, а для класу G – 1,5 кДж/м2 (зменшується у 9 разів).

Інколи все спрощують та розділяють СМЛ на три або два класи якості: «преміум», «стандарт» та «економ». Щільність скломагнезіту преміум-класу не має бути нижчою 900кг/м3, щільність класу «стандарт» – 899 та менше кг/м3 та менше, а «економ» – нижче 750 кг/м3.