Монтажна піна

By: Євген

pina0

Монтажна піна – неоціненний помічник при виконанні будь-яких ремонтних робіт. В принципі, монтажна піна – це один з різновидів герметиків, призначених для ущільнення та повної ліквідації різних шпарин та тріщин. Монтажна піна складається з рідкого преполімеру та газу, який його має витісняти. Важко визначити, коли монтажна піна засохне, тому що при підвищеній вологості полімеризація цієї речовини відбувається швидше, а при зниженій – повільніше.

pina_1

Але, оскільки при ремонтних роботах без монтажної роботи обійтись важко, треба знати її властивості. Це – пружна, але тверда речовина майже білого кольору, яка не витримує дії ультрафіолетових променів, під дією яких вона руйнується, втрачає пружність та жовтіє. Це не вологостійкий матеріал, але у нього непогані шумоізоляційні властивості, крім того монтажна піна використовується в ролі термоізолятора.

До інших властивостей цієї речовини можна віднести і те, що кількість піни в балоні у силу деяких факторів може відрізнятись від заявленої на тарі у менший бік.

Монтажна піна погано прилипає до поліетилену, поліпропілену, льоду, маслу та, звісно, тефлону (фторопласту-4).

Монтажна піна має досить потужне первинне розширення.

Не слід забувати і про в’язкість матеріалу. Щоб не зустрітись з неприємними несподіванками, не слід працювати з монтажною піною при температурі повітря, що знаходиться за межами, заявленими у інструкції по використанню.

Для використання в різних умовах та за своїм складом монтажна піна може бути різних видів. Професійна піна – призначена для роботи зі своїм інструментом – будівельним пістолетом, для чого на балоні є спеціальне кріплення. Побутова монтажна піна споряджена пластиковою трубкою, крізь яку й подається речовина. Фахівці стверджують, що працювати з такою піною дуже незручно, у неї велике вторинне розширення, її краще не використовувати для відповідальних ділянок роботи.

pina__2

Бувають також однокомпонентні та двокомпонентні варіанти монтажної піни, але реалізуються у продажі лише однокомпонентні, оскільки двокомпонентні вельми складні у виробництві.

У різних зразків піни різними є і температурні параметри. Зимова монтажна піна має додаткові добавки, які дозволяють працювати з неї до -20оС, але сам балон повинен мати при цьому плюсову температуру. Виробляють також піну монтажну вогнетривку (маркер – В1), піну монтажну самозгасаючу (маркер В2) та горючу (В3).

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Використовують різновиди монтажної піни при здійсненні монтажу дверей та вікон, у якості звуко ізолятору для труб та сталевих ванн, для приклеювання речовин типу пінопласту. Для вікон монтажна піна використовується кругом, даючи чудові результати. Для труб та ван, на жаль, далеко не так часто.

Вибрати кращу монтажну піну не так просто, і одна з серйозних рекомендацій – віддавати перевагу відомим брендам, але у них і ціна більше. Але ресурс, звичайно, вище, так само, як і загальний результат роботи.

Для внутрішніх робіт краще вибрати вогнетривку монтажну піну.