Якщо ваше житло не перевантажено різними арками, відкритими дверними прорізами, та не оформлено у вигляді студії, обов’язково прийдеться обирати міжкімнатні двері. Але зараз це не так просто, беручі сучасний асортимент та різнобарв’я конструкцій, матеріалів та кольорів. Тут може зустрітись як звичне дерево, так і пластик, метал і навіть скло.
Щоб здійснити адекватний вибір якісної продукції та не переплатити – спробуємо розібратись у пропозиціях виробників.
Найкращими все ж вважаються міжкімнатні двері з суцільної деревини, але й коштують вони недешево. Для будь-якої кімнати вони є ідеальним вибором, вони красиві та довговічні, у них має бути сертифікат якості. До інших переваг можна віднести звуконепроникність, екологічність, вони майже не міняють розмірів від температурних коливань, мають низьку теплопровідність, а ще – їх легко утилізувати.
А до недоліків можна віднести можливі приховані дефекти деревини, вони можуть деформуватися, не є досить небезпечними при пожежі. Дерев’яну поверхню легко подряпати, залишити на ній тріщину або сколювання. Але, з іншого боку – дерев’яні двері достатньо придатні до ремонту.
Клеєні дерев’яні конструкції коштують дешевше суцільних, менше деформуються у вологому середовищі. Але, якщо не досить вірно підібрати окремі елементи, ці двері можуть виглядати недостатньо акуратно. Навіть фарба не завжди в змозі маскувати такі дефекти.
Дерево зі шпоною є найбільш чисельною групою недорогих моделей, виготовлених з деревини низької якості. Головною позитивною якістю є ціна. Негативними моментами використання є схильність до деформацій, розшаруванню, а в неякісній деревині може завестись і грибок.
Не так давно на ринку з’явилися панелі МДФ, але вони швидко стали популярними. Вони порівняно красиві, але коштують дорого. Це довговічні, вологотривкі, конструкції, які відрізняються низькою теплопровідністю, високою шумоізоляцією, пожежною безпечністю та міцністю. До мінусів слід віднести велику вагу. Щоб ці двері не перекошувалися, фахівці рекомендують придбати весь комплект, виготовлений з МДФ – Дверне полотно, коробку, лиштви.
Мазонітові міжкімнатні двері роблять з ДСП, що заповнене жорстким щільниковим картоном. Поверхню дверей декорують шпоною або ламінатом. З переваг слід позначити малу вагу та низьку ціну. З недоліків – недовговічність, погану гігроскопічність, малу міцність та шумоізоляцію а також горючість матеріалу.
Обирати треба, орієнтуючись на смак, гаманець, призначення приміщення встановлення дверей (квартира, офіс), довговічність матеріалу та особливі якості, такі, як шумоізоляція та вологотривкість. Важливою є і гарантія виробника.
Головне – напевно знати, який вам потрібен дизайн та точні розміри – не тільки висоту та ширину, а ще й товщину. Візьміть до уваги – в який бік будуть відчинятися двері, та кількість стулок.
Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду
Треба купляти необхідну кількість дверей одразу з однієї партії. Різні партії можуть відрізнятися відтінком, потім це буде дуже помітно. Якщо у вас стандартна ширина прорізів – краще придбати звичайні двері, а для широких (більше 110 м) прорізів краще взяти розсувні або двостулкові моделі.
У вітальню чи кухню можна взяти двері зі скляними (прозорими або матовими) вставками. Це додає світла у коридор чи передпокій.
У санвузол, кабінет чи спальню обирають глухі моделі, які максимально ізолюють від світла та звуків.