Клей для керамічної плитки

By: Євген

ker_plit0

Обравши дорогу плитку для оздоблення свого приміщення за всіма своїми бажаннями та смаками, та вклавши у цей захід купу грошей, можна отримати зовсім нікчемний результат, якщо не підійти з усією серйозністю до обирання правильного клею. В спеціалізованих магазинах є великій вибір засобів для приклеювання плиток різних фірм та матеріалів, а крім того ще й сухі суміші для склеювання. Але для кожної поверхні та різновиду плитки існує своя речовина для склеювання, яку і треба якимось чином і обрати.

ker_plit1

Якісний клей для оздоблення плиткою має відповідати деяким основним вимогам. Він, по-перше має бути досить пластичним та не змінювати своїх властивостей при помилках, що можуть статися при розведенні суміші. Якщо плитка буде використовуватись для оздоблення підлоги, готова речовина для склеювання має добре розтікатися, щоб заповнювати собою всі існуючі порожнини. Клей має надійно фіксувати плитки будь-якої ваги та розміру. Речовина має дуже повільно віддавати воду, щоб залишався час для припасування встановлених оздоблювальних елементів. Крім того, треба знати, що, чим повільніше засихає клей, тим в результаті міцніше буде з’єднання.

Перед тим, як обрати клей для плитки, треба мати уявлення при різновиди цього продукту. Цю масу для фіксації плитки розділяють відповідно складу.

Клей на основі цементу коштує недорого, а беручи до уваги, що в нього додають сучасні полімери – всі характеристики цієї речовини у сучасному будівництві є підвищеними. Цей склад зовсім безпечний та реалізується у сухому вигляді. Перед використанням його розводять водою відповідно до інструкції.

Дисперсійний клей коштує дорожче, але витрати його вдвічі менші, тобто це вельми економічна речовина. Це найкращий вибір для оздоблення плиткою стелі, а також для слизьких та нестандартних поверхонь. Суміш продається у сухому вигляді.

Епоксидний клей є багатокомпонентним, та не допускає огріхів при приготуванні. Краще, щоб роботи з цим клеєм здійснював саме фахівець, бо можливі помилки в роботі буде дуже важко виправити. Дуже добре проявляє себе при монтажі на відкритому повітрі, у ванних кімнатах, басейнах та лазнях. Не боїться впливу хімічних речовин.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Можна вкладати плитку й на рідкі цвяхи, але краще користуватися цим методом при ремонті, коли відвалилося лише декілька оздоблювальних елементів.

Крім того між клеїв для роботи з плиткою виділяють склади для внутрішніх робіт, клей підвищеної фіксації, універсальний для підлоги, водовідштовхуючий, та різні спеціалізовані суміші, до яких, до речі, відноситься також термостійкий клей, який використовують для облицювання камінів та печей.

Обираючи клей для плитки ще треба брати до уваги – в яких умовах буде кластися плитка. Для кухні, наприклад, можна використовувати суміш для внутрішніх робіт або універсальний, для ванної – вологостійкий, для каміну – термостійкий, а для декорування ганку – морозостійкий клей для плитки.

Вибір клею також залежить від основи, на яку кладуть плитку. Це може бути бетон, цегла, пластик або гіпсокартон, для кожної основи потрібен склад зі своєю адгезією. Для рухомих поверхонь добре підходить еластичний клей.

Для плиток великого розміру треба обирати найбільш міцний клей, особливо при облицюванні стін. Тут, як і для підлоги, можна скористатися універсальною модифікацією фіксуючої суміші.

Головною відмінністю готових сумішей для клеєння плитки від сухих – основа. Готові зроблені на поліуретановій, вони кращі, але дорожчі, а сухі – на цементній основі. Але у сухих суміше є й свої переваги:

Сухим складом можна успішно вирівнювати криві стіни, що зробити за допомогою поліуретанового клею – неможливо, для нього потрібні ідеально рівні, підготовані поверхні. Ці суміші дешевші, що дає велику економію при обробці великих площ.

Крім того, цементний клей вигідніший при демонтажі, його можна руйнувати перфоратором, в плитку на клею з поліуретановою основою можна зняти лише разом зі стіною або підлогою. З урахуванням того, що і термін дії у поліуретанового клею необмежений, не слід користуватися цією речовиною тим, хто полюбляє переміни.