Рідкі шпалери

By: Євген

ridki_shpaleri

Більшість дач в наших погодних умовах не використовуються взимку, отже – не опалюються. Тому виникає питання, як краще оздобити будівлю сезонного перебування, якщо брати до уваги можливість промерзання стін? Багато фахівців вважають, що оптимальним рішенням є улаштування рідких шпалер.

Багато людей в нашій країні віддають перевагу ремонту та облаштуванню помешкань своїми силами. Тому рулонні шпалери – досі вельми популярний матеріал, завдяки простоті роботи з ними, безпеці, природності та екологічній чистоті. Зараз у продажу є досить різнобарвні зразки шпалер, як за кольором так і за фактурою, що спрощує обрання матеріалу при оздобленні інтер’єру.

Але для внутрішнього облаштування заміського будинку шпалери не є досить вдалим вибором. Навіть наклеєні на рівну та добре підготовлену поверхню, шпалери, особливо вінілові, відклеються або пожолобляться без опалення взимку з досить високим ступенем вірогідності. Це навіть може статися при аварійних відключеннях опалення. В цих випадках у швах та невеличких порожнинах утворюється конденсат, який, замерзаючи, збільшується у об’ємі та легко руйнує навіть найміцніше склеєне з’єднання. В результаті, через декілька циклів замерзання-відмерзання шпалери повністю або частково відстають від стін. Що ж робити, коли дефіцит досвіду або фінансів не дає можливості якісно поштукатурити стіни самостійно, а робота з паперовими шпалерами не має сенсу внаслідок причин, що вказані вище?

Оптимальним вибором у таких умовах є рідкі шпалери. За складом вони близькі до звичайних шпалер, а за методом нанесення – до тинькування. Покриття з рідких шпалер приємне на дотик, у нього досить цікава фактура, це чудовий звуко ізолятор, а за рахунок капілярної гігроскопічності обертання вологи у приміщенні автоматично регулюється. Тут той самий варіант, коли говорять, що стіни «дихають», за рахунок чого здійсняється запобігання відшаруванню шпалер при промерзанні приміщень.

Рідкі шпалери легко «вибачають» нерівності та тріщина основи, але підготовки поверхні вони, все ж, потребують. В першу чергу слід якимось чином вкрити сталеві елементи, інакше на шпалерах, що висохли, з’являться іржаві плями. Також бажана кольорова однорідність стіни-основи, тому краще перед нанесенням рідких шпалер пофарбувати її білою фарбою.

Слід визнати, що рідкі шпалери – не дуже дешеві, але це покриття може надійно слугувати багато років, так що ці витрати себе виправдають.

Рідкі шпалери поставляють у пакетах з поліетилену, який згодиться для замочування суміші. Підготування матеріалу починають з того, що суміш енергійно трясуть та висипають у цеберко, поєднуючи з водою за розрахунком шість літрів води на пакет. Перемішують руками, протискуючи межі пальціми та розминаючи грудочки. Після цього суміш знову перекладають у свій поліетиленовий пакет. Так звечора здійснюється підготування суміші на наступний день роботи. Зранку для усереднення кольору змішують вміст декількох пакетів та додоють один-два літри води на цеберко для збільшення еластичності суміші та поегшення її нанесення. Згідно з інструкцією рідкі шпалери наносять пластмасовою теркою під кутом десять-п’ятнадцять градусів до вертикалі, шаром товщиною в один-два міліметри.

На стіни шпалери наносяться починаючи з кутів та зі стелі до підлоги. Не радять робити більш ніж десять проходів теркою по тому ж місцю, щоб не створювались грудочки. Всю стіну слід вкрити речовиною з одного замісу. При з’єднанні країв нового краю з тим, що вже підсохнув, слід розмочити ділянку покриття, що висохло, а після влаштування нового покриття розгладити теркою місце стику.

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

Поверхня рідких шпалер може бути випадково пошкоджена, але тут легко виправляються будь які дефекти. Для цього ділянку з пошкодженнями розмочують та затирають дефект. За пару діб, як суміш висохне, стіна буде, як нова.

Сушити шпалери слід при плюсовій температурі та невеличкому провітрюванні. При температурі не нижче п’ятнадцяти градусів плюс, шпалери сохнуть дві доби.

На протязі декількох років після нанесення цих шпалер можете забути про проблеми зі стінами, які промерзають взимку.

ridki_shpa1

1. Для замочування рідких шпалер перед нанесенням на стіну потрібна чиста вода з водоводу, чисте мірне цеберко, та самі рідкі шпалери.

2. Шпалери ретельно перемішують з водою

3. Суміш перевантажують у пакети та дають настоятися дванадцять годин

4. Шпалери готові для нанесення

5. Рідкі шпалери наносять пластмасовою теркою повздовжніми рухами товщиною 1-2 мм

6. При перерві в роботі край покриття, що підсушилося, треба розмочити, а після нанесення шпалер на сусідню зону – розрівняти стик теркою.

ridki_shpa2

7. Для ремонту дефектів ділянки пошкоджень замочують та затирають.

8. Для ремонту дефектів ділянки пошкоджень замочують та затирають.

9. Сушити шпалери слід при плюсовій температурі та легкому провітрюванні.