Сайдинг – різновиди

By: Євген

saiding0

Однією з позитивних якостей сайдингу є можливість навести лад у зовнішньому вигляді будинку дуже швидко.

Дерев’яний сайдинг

Профіль дерев’яного сайдингу буває двох основних типів – блокгауз та фальшбрус. Блокхаус, це дошки, округлені таким чином, що створюється імітація справжнього рубленого дому з колод. Фальшбрус, як видно з назви, імітує брус, та його лицьовий бік є пласким.

saiding2

Товщина матеріалу – не більше 2,2 см. Довжина полотна від двох до шести метрів. Ширина – не більше 22 см. Маса біля 7 кг/м2.

Це екологічно чистий матеріал, здатний витримувати низькі (до -50°С) температури. Має привабливий зовнішній вигляд натуральної деревини.

До недоліків слід віднести здатність до гниття та до зараження грибком та комахами. Є необхідність у частому фарбуванні поверхні. Пожежонебезпечний матеріал.

При купівлі слід оцінити якість деревини – присутність сучків, вологість та породу деревини, а також розміри кожної панелі.

Вініловий сайдинг

Це найбільш популярний матеріал у сучасному будівництві, на його долю припадає більше половини всіх продаж. Буває декількох видів: корабельна дошка, яка має подвійний злам, одинарна, подвійна чи потрійна ялинка, блокгауз та цокольний сайдинг, який нерідко виокремлюють у свій різновид, але за характеристиками він подібний до звичайного вінілового сайдингу.

saiding3

Товщина листів від 0,7 до 1,2 міліметри, довжина – 3,2 – 3,8 метри, ширина – 23 – 27 сантиметрів. Поверхня листа має робочу ширину у 20 – 25 сантиметрів. Площа панелі від 0,7 до 0,85 м2. Маса – 2,24 кг/м2.

Матеріал відрізняється значним терміном експлуатації. Тривкий до перепадів температури та до корозії. Має розвинену кольорову гаму. Відсутня електропровідність.

До недоліків відносять значний коефіцієнт теплового розширення, який приходиться нівелювати створенням зазорів при монтажі. Нетривкий до механічних впливів – лист руйнується від сильного поштовху. Складно міняти один лист, приходиться знімати облицювання з усієї стіни.

Вініловий сайдинг темного забарвлення коштує в півтора-два рази більше, оскільки для його виробництва потрібно більше пігментів.

При купівлі слід врахувати рівномірність кольору панелі, товщини по всьому листу, наявність монтажних отворів, стан лицьової поверхні (декоративне тиснення, наявність тріщин).

Металевий сайдинг

Це багатошарова структура, основою якої є метал, а далі – ґрунт та полімерне покриття. Металевий сайдинг виготовляють з сталі, алюмінію, навіть цинку, але останні два різновиди надто дорогі.

Товщина металу 0,5-0,6 мм, довжина панелі 2 – 6 метри, ширина 0,12 – 0,55 метри. Маса – 3,9 – 5,8 кг/м2.

До позитивних якостей відносять довгий термін експлуатації, можливість монтажу у будь-який сезон, стійкість до корозії, міцність, негорючість, порівняну простоту монтажу.

Недоліки – погана звукоізоляція, невисока стійкість фарби. Матеріал легко подряпати, після чого пошкоджені швидко піддаються корозії.

При купівлі слід звернути увагу на товщину металу, присутність на поверхні дефектів, що призводять до корозії.

saiding4

Керамічний сайдинг

Вважається порівняно новим матеріалом. Його у 60-ті роки винайшли у Японії. Це панелі з випаленої суміші особливої глини з додатками інших природних матеріалів.

Товщина плити не більше 20 мм, довжина – три метри, ширина – 45 сантиметрів. Маса – 19 – 25 кг/м2.

Це екологічно чистий матеріал, вогнетривкий, пожежобезпечний. Стійкий до механічних пошкоджень. Використовується навіть в сейсмічно активних районах.

До недоліків відносять дуже високу ціну, велику вагу плит, та складність монтажу одною людиною.

Цементний сайдинг

Цементний (фіброцементний) сайдинг виготовляють пресуванням суміші цементу та волокон целюлози, отримуючи фіброцементні панелі для облаштування фасаду. На фінальному етапі виготовлення цих панелей на їх поверхню особливим методом наносять текстуру, яка імітує деревину.

saiding5

Товщина панелей 8 – 12 мм, довжина 3 – 3,6 метри, ширина – 20 см, маса – біля 12 кг/м2.

Позитивні якості – міцність, пожежна безпека, хороша стійкість до коливань температури, опадів, вітру , ультрафіолетового випромінювання, плісняви та грибку.

Недоліки – велика вага, тобто решетування має бути більш міцнішим. Висока ціна. Складність різання при якому слід використовувати маски або респіратори.

При купівлі слід врахувати, що у цього виду сайдингу відсутні замкові з’єднання, тому сайдинг монтують унапусток. Перевіряйте цілісність панелей, бо вони хоча й міцні, але й ламкі.