Столик на будь-яку погоду

By: Євген

Такий столик буде доречним у будь- якому куточку саду, патіо або тераси, адже металеві ніжки та стільниця, облицьована керамічною плиткою, роблять столик всепогодним.

stilpogod1
stilpogod1_2

Пристосування для гнуття ніжок столика зі сталевої смуги складається з фанерної основи 20х400х900 мм, на яке приклеєні та прикріплені шурупами два бруски-оправки 50х100х200 мм з твердої деревини (дуб, бук). Кінці брусків округлені радіусом 50 мм. На листі фанери товщиною 15 мм розмічають та вирізають два диски діаметром 650 мм. Саморобний циркуль роблять з рейки або лінійки з двома отворами на відстані 325 мм: один для центра-цвяха, а другий для олівця.

stilpogod3_4

Фанерні диски обробляють шкіркою, ґрунтують та після висихання склеюють. Клей по поверхні дисків розподіляють шпателем з дрібними зубчиками (3 мм). Після склеювання диски стягують шурупами з потайними голівками, завертаючи їх в перед тим висвердлені та зенковані отвори приблизно у 150 мм один від одного. Ніжку стола вигинають з сталевої смуги 6х15х900 мм, помістивши її в зазор між блоками-оправками пристосування. Для контролю форми вигину на ребро смуги наносять позначки через кожні 25 мм. Вигинаючи та поступово переміщаючи смугу в пристосування до наступної позначки, досягають відповідності форми ніжки формі шаблону.

stilpogod5_6

Контролювати форму ніжки, що згинається зручно по шаблону, який накреслений у масштабі 1:1 та наклеєний на фанерну основу. Для виправлення помилок ніжку знову поміщають у пристосування та згинають у потрібному місці. Досягнувши збігання форми ніжки з шаблоном, зайву частини смуги відрізають. В кожній ніжці слід розмітити та просвердлити отвори для болтів та шурупів кріплення. Зафіксувавши ніжку на верстаку, роблять отвори на відстані 15 мм, 40 мм, 100 мм та 350 мм, заміряючи від верхнього кінця кожної ніжки.

У столика – чотири декоративно вигнутих ніжки. Їх гнуть зі сталевої смуги 6х50х900 мм. Ніжки з’єднують між собою на болтах сталевими скобами, зігнутими з урізків 4 мм смуги 20х205 мм. Для вигинання смуг в скоби заготовку затискають у лещатах таким чином, щоб лінія згину збігалася з рівнем губок лещат та ударами молотка вигинають частину заготовки, що виступає.

Головний елемент столика – багатошарова клеєна стільниця, облицьована керамічною плиткою. Вона складається з двох шарів фанери та шару плаского шиферу. Всі диски-шари склеєні та закріплені шурупами. Кромки цього бутерброду тиньковані по дрібній сітці, поверхні заґрунтовані, зашпакльовані та вкриті захисним складом. Ніжки прикріпляють до стільниці за допомогою хрестоподібного елементу, складеного з брусків перетином 50х50 мм.

Облицювання стільниці керамічною плиткою зовсім не складне. Використовують готові плиточні склади та затирки, так що робота піде швидко та якісно. Стільницю спочатку обклеюють по кромці, укладаючи плитку з однаковими зазорами. Щоб верхній край плитки вивести у рівень можна використати картонні підкладки.

Перед укладанням плитки її добирають за малюнком, який готують заздалегідь. Спочатку викладають плитку насуху, на рівні поверхні. Готовий столик можна вкрити лаком, а металеві деталі пофарбувати.

stilpogod7_8

Отвори Ø 6 мм свердлять на верстаті або дрилем, надійно зафіксувавши ніжку під час свердлення. Скоби вигинають у лещатах зі сталевих смужок 4х20х205 мм. Почергово затискаючи кінці смужок на позначці 40 мм їх загинають ударами молотка під прямим кутом. В центрі та на кінцях кожної скоби свердлять отвори.

stilpogod9_10

За допомогою скоб ніжки з’єднують гайками та болтами М6х20 мм. Скоби одна з одною також закріпляють болтом з гайкою, що вставляють в центральні отвори скоб. Використовуючи склеєний фанерний диск у якості шаблону на листі шиферу позначають коло, та вирізають електролобзиком.

stilpogod11_12

Плиточний клей розподіляють по поверхні фанерного диску шпателем з зубом у 6 мм. Згори притискають диск з шиферу. Крізь отвори у шифері диски скріпляють саморізами. Зашпаклювавши голівки шурупів, до ребра диска стільниці цвяхами з широкими голівками через 100 мм прибивають смугу дрібної сітки для тиньку.

stilpogod13_14

Поставивши стільницю на пластикову плівку, сітку для тиньку на ребрі затирають цементним розчином. Коли розчин затвердіє, ребро шпаклюють. Для покращання адгезії при наступному наклеювання керамічними плитками та вологостійкості на стільницю наносять спеціальний склад, наприклад, Бетонконтакт.

stilpogod15_16

Починають обклеювання стільниці плитками з ребра. Для вирівнювання верхніх країв плиток по одному рівня під них підкладають шматки картону або фанери-міліметровки. Перед наклеюванням плиток на поверхню стільниці, рекомендують розкласти їх на рівній поверхні та роздивитись. Наклеївши плитку, чекають 24 години, після чого затирають шви складом, який ближче до малюнку за кольором.

stilpogod17

До стільниці прикріпляють хрест з ніжками. Хрест роблять з брусків 50х50х250 мм з кінцями, які вирізані під вигини ніжок, та з’єднані упівдерева у формі хреста. Прикріпляють до стільниці шурупами з потайними голівками. Ніжки прикручують шурупами до стільниці та хрестоподібним брускам. Візерунки на стільниці можуть бути зовсім різними.

stilpogod1700