Шпалери для стін

By: Євген

shpa0

При заключному оздобленні внутрішніх приміщень, як і досі, доволі часто використовуються якісні шпалери. Навіть при сучасні й різноманітності матеріалів для декорування, більшість населення обрає шпалери для прикрашання стін. Але й недарма, бо сучасні шпалери, це багатство матеріалів, фактур, кольорів, які дають можливість додати закінченості та респектабельності будь-якому інтер`єрному рішенню.

Серед великої кількості різновидів шпалер, що випускає промисловість, можна виділити декілька основних видів.

. . . . . . .

Паперові шпалери

Паперові шпалери бувають одношаровими, які більш дешеві та екологічні, та двошаровими, які міцніші та дорожчі. Паперові шпалери бувають гладкими та рельєфними. На жаль, вони бояться вологи, вони не відрізняються довговічністю, їх не можна мити.

Флізелінові шпалери

Флізелінові шпалери виготовляють на основі целюлози – флізеліну. З ними легко працювати, вони міцніші за паперові та ховають дрібні дефекти стін. Найчастіше їх використовують для подальшого розмальовування, яке можна виконувати декілька разів.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Вінілові шпалери

Вінілові шпалери виготовляють нанесенням полівінілхлориду на папір або флізелін. Вони міцні, непримхливі, стійкі до впливів оточуючого середовища, красиві та екологічно. З ними можна здійснювати вологе прибирання, але, на жаль, вони не пропускають повітря, та (при неякісному виконанні), в стані виділяти формальдегід. Бувають гладкими та рельєфними.

shpa1

Пробкові шпалери

Пробкові шпалери роблять з тонкого шару натуральної пробки, який наносять на паперову основу. Вони екологічні, пружні, досить привабливо виглядають, добре «дихають», пропускаючи повітря, досить зносотривкі. А для пробкових шпалер потрібна ретельна підготовка поверхні, та вибір особливого клею. Фарбувати їх не можна.

shpa2

Бамбукові шпалери

Бамбукові шпалери виготовляють на паперовій або флізеліновій основі, наклеюючи на неї смужки натурального бамбуку. Натуральні шпалери, це елітний оздоблювальний матеріал. Вони довготривалі, екологічно чисті, додають житлу затишку. Але бони бояться вологи, їх не так просто клеїти (можуть проявитися стики полотен), на яскравому сонці вони вигоряють. Їх не можна мити – їх чистять або пилососом, або м’якою щіткою.

Звичайно, натуральні матеріали несуть до хати тепло і затишок, але вінілові або флізелінові шпалери практичні, з ними легко підтримувати чистоту та гармонійність нашого світу. Паперовий варіант можна заміняти коли вам заманеться, чого не зробиш з дорогими пробковими та бамбуковими шпалерами.

Недорогі оздоблювальні матеріали призначені для тотального декорування стін, в той час коли натуральні переважно використовують у якості своєрідних акцентів.